Ksiądz Krzysztof Grzywocz

Aktualności


piątek, 20 lipca 2018 05:24

Wznowione poszukiwania ks. Krzysztofa

Na FB Opolskej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OGPR zamieszczono komunikat ws. wznowienia poszukiwań ks. Krzysztofa Grzywocza: "Od czasu zaginięcia naszego rodaka minął rok. Ratownicy z OGPR oraz członkowie Klubu Wysokogórskiego z Opola zaraz po zaginięciu brali udział w poszukiwaniach w Alpach Szwajcarskich, również na lodowcu. 

Minął rok - przez ten czas szkoliliśmy się, zbieraliśmy pieniądze, aby móc ponownie wrócić do poszukiwań. Teren bardzo ciężki - wymagający specjalistycznego sprzętu oraz umiejętności. Wracamy tam po jednego z nas - Polaka - to jest w naszych głowach. Jesteśmy wolontariuszami, nasze działania wykonujemy w czasie wolnym, nie pobierając wynagrodzenia, na wyjazd zbieraliśmy pieniądze przez rok czasu, prowadząc szkolenia ludzi oraz psów. To, że tam jedziemy jest naszą decyzją, indywidualną każdego z nas, ciągle nie zamkniętym rozdziałem naszego życia. Nikt nas tam nie wysyła, nie prosi... to drzemie w nas, w środku - w naszych sercach, jedziemy po to aby odnaleźć Polaka. Wiele spędzonych godzin i dni na planowaniu i rozmowach. Teraz przyszedł ten moment, czas na realizację najdłuższych poszukiwań. Z nową siłą, nadzieją i umiejętnościami wracamy w Alpy, tym razem od strony włoskiej".

Przebieg akcji można śledzić na dedykowanym profilu FB: Poszukiwania - Alpy 2018

Zob. artykuł w "Gościu Niedzielnym": Wracają w Alpy, by szukać zaginionego ks. Grzywocza, w "Więzi.pl": „W słowniku ratownika nie ma słów: nie udało się”

 

Bądźmy w kontakcie!


Zdjęcia, nagrania, wspomnienia
prosimy przesyłać na poniższy adres mailowy.
Większe pliki można przekazywać za pomocą Wetransfer.com, Google Drive lub Dropbox.

Celem nawiązania kontaktu
prosimy o podanie imienia, nazwiska, numeru telefonu (lub adresu e-mail).

Zastrzegamy sobie prawa skracania i adiustacji tekstów oraz zmiany ich tytułów.

+48 509 987 382
osoba odpowiedzialna
dr Ryszard Paluch

 

Wszelkie prawa do zawartych na stronie materiałów (utwory tekstowe, audio, foto, wideo i inne) są zastrzeżone i objęte prawem autorskim. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości serwisu internetowego www.kskrzysztofgrzywocz.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż, wykorzystanie do publicznego odtwarzania (całości lub fragmentów utworów) są - bez uprzedniej pisemnej zgody administratora - zabronione i mogą stanowić naruszenie ustawodawstwa o prawie autorskim.