scrolldown

Ksiądz Krzysztof Grzywocz


Zostaliśmy bardzo obdarowani. Tym darem jest spotkanie z pięknym człowiekiem, kapłanem, przyjacielem... Teraz chcemy opowiadać o Jego spojrzeniu i słuchaniu.

Spotkajmy Go
ZDUMIENIA - Rozmowa 5. Relacje

ZDUMIENIA - Rozmowa 5. Relacje

W ramach serii ZDUMIENIA dziś rozmawiamy z Panią Krystyną SZTUKĄ, której życiowe doświadczenie przebiegało na styku dwóch płaszczyzn – sztuki i psychologii. Szczególnym obszarem jej zainteresowań jest bibliodrama, którą wprowadzała na polski grunt. W tym kontekście opowiadamy o spotkaniu i roli, jaką odegrał ks. Krzysztof GRZYWOCZ [...].

 
ZDUMIENIA - Rozmowa 5. Relacje

ZDUMIENIA - Rozmowa 5. Relacje

W ramach serii ZDUMIENIA dziś rozmawiamy z Panią Krystyną SZTUKĄ, której życiowe doświadczenie przebiegało na styku dwóch płaszczyzn – sztuki i psychologii. Szczególnym obszarem jej zainteresowań jest bibliodrama, którą wprowadzała na polski grunt. W tym kontekście opowiadamy o spotkaniu i roli, jaką odegrał ks. Krzysztof GRZYWOCZ [...].

 

Zamysł


Ks. Krzysztof jest patronem pięknych spotkań. To, kim jesteśmy, w jakiejś mierze jest kształtowane historią spotkań w „opowieści” naszego życia.

Strona, którą Państwo odwiedzacie – poświęcona życiu i twórczości ks. Krzysztofa Grzywocza – ma być miejscem właśnie takiego spotkania. Znajdziecie tu materiały tekstowe, odnośniki do artykułów, materiały audio, wideo, fotografie, wspomnienia, opracowania naukowe.

Jednocześnie nasza witryna ma być zaproszeniem skierowanym do jej... współtworzenia – jeśli posiadacie zdjęcia lub nagrania ks. Krzysztofa bądź chcielibyście się podzielić swoim doświadczeniem spotkania go jako kapłana, przyjaciela, spowiednika, terapeuty, kierownika duchowego, towarzysza górskich wędrówek, to zachęcamy do współpracy.

Temu spotkaniu i zawiązanemu dziełu patronuje Biskup Opolski Andrzej Czaja.
[zobacz Dekret Biskupa]

Dlaczego?

Motto


„Nic tak nie przekonuje dzisiaj o Nim, jak spotkanie z normalnym, to znaczy świętym człowiekiem. Tęsknota za normą człowieczeństwa odnajduje w tej normalności swoje spełnienie. […] w spojrzeniu świętego człowieka można przeczuć obecność Boga. [...] Ludzie święci, posłani przez Boga, są słowem Jego ojcowskiej wierności. Ich spojrzenia dotykają twarzy przechodniów.

[...] Nigdy nie brakowało świętych i ich spojrzeń - brakowało odwagi wiary w ich obecność. Brakowało spojrzenia, które widzi więcej niż własne ego albo widzi dopiero wtedy, gdy odeszli”

[Kto widzi Mnie, widzi i Ojca, „Pastores” 2000, nr 6, s. 44.45]

Aktualności


poniedziałek, 30 października 2023 15:23

ŚLADY OJCA. Przewodnik po budowaniu więzi

Nakładem wydawnictwa 2ryby.pl ukazała się nowa książka, która zawiera niepublikowaną do tej pory konferencję ks. Krzysztofa GRZYWOCZA wygłoszoną w klasztorze oo. dominikanów w Poznaniu 11 czerwca 2011 r. podczas spotkania "Współczesny ojciec a biblijny obraz Boga Ojca".

więcej informacji o książce

piątek, 13 października 2023 15:09

"Twórcze napięcie" – ZAPOWIEDŹ

"Twórcze napięcie" ZAPOWIEDŹ

Zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji "Ciało, psychika, duch. Twórcze napięcie". Więcej informacji oraz program na stronie: https://tworczenapiecie.pl/ Wydarzenie zostało zadedykowane pamięci ks. Krzysztofa Grzywocza. Udział w konferencji jest bezpłatny. Organizatorem konferencji są: Instytut Psychologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Centrum Psychologiczno-Pastoralne „Więź”.

piątek, 11 sierpnia 2023 10:08

Modlitwa w intencji ks. Krzysztofa

Jak co roku - 17 VIII - spotykajmy się na wspólnej modlitwie w intencji zaginionego ks. Krzysztofa Grzywocza. Tym razem w KURNIKU - domu Duszpasterstwa Młodych Diecezji Opolskiej "Ławka". Msza Święta o godzinie 17.00, a po niej spotkanie przy stole. Serdecznie zapraszamy!

Biogram księdza Krzysztofa

Ks. Krzysztof urodził się 17 X 1962 r. w Kędzierzynie-Koźlu. Święcenia kapłańskie przyjął 17 VI 1989 r.

Zaginął 17 VIII 2017 r. w Alpach Lepontyńskich w okolicy szczytu Bortelhorn, na granicy między Szwajcarią i Włochami. 23 VIII 2017 r. zakończono oficjalne poszukiwania – ks. Grzywocz został uznany za zaginionego.

przeczytaj całość

Nie ma miłości, w której nie byłyby obecne tajemnice bolesne.

Wspomnienia

Różni ludzie, różne miejsce, różne historie ale połączyło ich to samo spotkanie...
Posłuchacie i przeczytajcie wspomnienia osób, które spotkały ks. Krzysztofa [w trakcie aktualizacji].

Przejdź do wspomnień

Bądźmy w kontakcie!


Zdjęcia, nagrania, wspomnienia
prosimy przesyłać na poniższy adres mailowy.
Większe pliki można przekazywać za pomocą Wetransfer.com, Google Drive lub Dropbox.

Celem nawiązania kontaktu
prosimy o podanie imienia, nazwiska, numeru telefonu (lub adresu e-mail).

Zastrzegamy sobie prawa skracania i adiustacji tekstów oraz zmiany ich tytułów.

+48 509 987 382
osoba odpowiedzialna
dr Ryszard Paluch

 

Wszelkie prawa do zawartych na stronie materiałów (utwory tekstowe, audio, foto, wideo i inne) są zastrzeżone i objęte prawem autorskim. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości serwisu internetowego www.kskrzysztofgrzywocz.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż, wykorzystanie do publicznego odtwarzania (całości lub fragmentów utworów) są - bez uprzedniej pisemnej zgody administratora - zabronione i mogą stanowić naruszenie ustawodawstwa o prawie autorskim.