scrolldown

Ksiądz Krzysztof Grzywocz


Zostaliśmy bardzo obdarowani. Tym darem jest spotkanie z pięknym człowiekiem, kapłanem, przyjacielem... Teraz chcemy opowiadać o Jego spojrzeniu i słuchaniu.

Spotkajmy Go
Dzień I - dialog z Bogiem

Dzień I - dialog z Bogiem

Kontynuujemy nasze wielkopostne "zatrzymanie". Dziś kolejna części rekolekcji (konferencja 1), które ks. Krzysztof głosił w Dominikańskim Duszpasterstwie Akademickim "Beczka" w Krakowie (2008 r.).

 
Dzień I - dialog z Bogiem

Dzień I - dialog z Bogiem

Kontynuujemy nasze wielkopostne "zatrzymanie". Dziś kolejna części rekolekcji (konferencja 1), które ks. Krzysztof głosił w Dominikańskim Duszpasterstwie Akademickim "Beczka" w Krakowie (2008 r.).

 

Zamysł


Ks. Krzysztof jest patronem pięknych spotkań. To, kim jesteśmy, w jakiejś mierze jest kształtowane historią spotkań w „opowieści” naszego życia.

Strona, którą Państwo odwiedzacie – poświęcona życiu i twórczości ks. Krzysztofa Grzywocza – ma być miejscem właśnie takiego spotkania. Znajdziecie tu materiały tekstowe, odnośniki do artykułów, materiały audio, wideo, fotografie, wspomnienia, opracowania naukowe.

Jednocześnie nasza witryna ma być zaproszeniem skierowanym do jej... współtworzenia – jeśli posiadacie zdjęcia lub nagrania ks. Krzysztofa bądź chcielibyście się podzielić swoim doświadczeniem spotkania go jako kapłana, przyjaciela, spowiednika, terapeuty, kierownika duchowego, towarzysza górskich wędrówek, to zachęcamy do współpracy.

Temu spotkaniu i zawiązanemu dziełu patronuje Biskup Opolski Andrzej Czaja.
[zobacz Dekret Biskupa]

Dlaczego?

Motto


„Nic tak nie przekonuje dzisiaj o Nim, jak spotkanie z normalnym, to znaczy świętym człowiekiem. Tęsknota za normą człowieczeństwa odnajduje w tej normalności swoje spełnienie. […] w spojrzeniu świętego człowieka można przeczuć obecność Boga. [...] Ludzie święci, posłani przez Boga, są słowem Jego ojcowskiej wierności. Ich spojrzenia dotykają twarzy przechodniów.

[...] Nigdy nie brakowało świętych i ich spojrzeń - brakowało odwagi wiary w ich obecność. Brakowało spojrzenia, które widzi więcej niż własne ego albo widzi dopiero wtedy, gdy odeszli”

[Kto widzi Mnie, widzi i Ojca, „Pastores” 2000, nr 6, s. 44.45]

Aktualności


piątek, 15 lutego 2019 13:53

Sympozjum „Ks. Grzywocz - człowiek spotkania”

czlowiek spotkania aktualnosc

Zapraszamy na sympozjum "Ks. Krzysztof Grzywocz - człowiek spotkania", które odbędzie się 27 II 2019 r. na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego (Opole, ul. Drzymały 1A).

Czytaj więcej
piątek, 08 lutego 2019 17:37

Człowiek spotkania. Nowa książka wydana.

czlowiek spotkania aktualnosc

Nowa książka, na którą składa się 11 rozmów-wspomnień o ks. Krzysztofie przeprowadzonych przez ks. Łukasza Żabę. Do książki dodano również stale aktualizowaną bibliografię oraz biogram ks. Krzysztofa. Integralną częścią publikacji są grafiki i obrazy Marty Makarczuk. Książkę opublikowało Wydawnictwo Świętego Krzyża w Opolu przy współudziale naszej strony.

Czytaj więcej
piątek, 04 stycznia 2019 14:24

Człowiek spotkania. Rozmowy o ks. Grzywoczu

www.kskrzysztofgrzywocz.pl 08a

Już niebawem publikacja "Człowiek spotkania. Rozmowy o ks. Krzysztofie Grzywoczu", na którą składa się 11 wspomnień o ks. Krzysztofie. Książka została opracowana przez ks. Łukasza Żabę, wydana przez Wydawnictwo Świętego Krzyża w Opolu, słowo wstępne napisał ks. bp Andrzej Czaja, grafika autorstwa Marty Makarczuk. Będziemy Państwa informować na bieżąco.

Czytaj więcej

Biogram księdza Krzysztofa

Ks. Krzysztof urodził się 17 X 1962 r. w Kędzierzynie-Koźlu. Święcenia kapłańskie przyjął 17 VI 1989 r.

Zaginął 17 VIII 2017 r. w Alpach Lepontyńskich w okolicy szczytu Bortelhorn, na granicy między Szwajcarią i Włochami. 23 VIII 2017 r. zakończono oficjalne poszukiwania – ks. Grzywocz został uznany za zaginionego.

przeczytaj całość

«Ja» może powstać i istnieć tylko w miłującym je «ty».

Wspomnienia

Różni ludzie, różne miejsce, różne historie ale połączyło ich to samo spotkanie...
Posłuchacie i przeczytajcie wspomnienia osób, które spotkały ks. Krzysztofa [w trakcie aktualizacji].

Przejdź do wspomnień

Bądźmy w kontakcie!


Zdjęcia, nagrania, wspomnienia
prosimy przesyłać na poniższy adres mailowy.
Większe pliki można przekazywać za pomocą Wetransfer.com, Google Drive lub Dropbox.

Celem nawiązania kontaktu
prosimy o podanie imienia, nazwiska, numeru telefonu (lub adresu e-mail).

Zastrzegamy sobie prawa skracania i adiustacji tekstów oraz zmiany ich tytułów.

+48 509 987 382
osoba odpowiedzialna
dr Ryszard Paluch

 

Wszelkie prawa do zawartych na stronie materiałów (utwory tekstowe, audio, foto, wideo i inne) są zastrzeżone i objęte prawem autorskim. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości serwisu internetowego www.kskrzysztofgrzywocz.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż, wykorzystanie do publicznego odtwarzania (całości lub fragmentów utworów) są - bez uprzedniej pisemnej zgody administratora - zabronione i mogą stanowić naruszenie ustawodawstwa o prawie autorskim.