scrolldown

Ksiądz Krzysztof Grzywocz


Zostaliśmy bardzo obdarowani. Tym darem jest spotkanie z pięknym człowiekiem, kapłanem, przyjacielem... Teraz chcemy opowiadać o Jego spojrzeniu i słuchaniu.

Spotkajmy Go
#latozgrzywoczem - PODSUMOWANIE

#latozgrzywoczem - PODSUMOWANIE

Dziękujemy za Wasz udział w akcji #latozgrzywoczem. Za przesłane fotografie wraz z cennymi opisami – za zaproszenie do Waszego „spotkania” z ks. Krzysztofem Grzywoczem. W rozwinięciu publikujemy screeny postów.

 
#latozgrzywoczem - PODSUMOWANIE

#latozgrzywoczem - PODSUMOWANIE

Dziękujemy za Wasz udział w akcji #latozgrzywoczem. Za przesłane fotografie wraz z cennymi opisami – za zaproszenie do Waszego „spotkania” z ks. Krzysztofem Grzywoczem. W rozwinięciu publikujemy screeny postów.

 

Zamysł


Ks. Krzysztof jest patronem pięknych spotkań. To, kim jesteśmy, w jakiejś mierze jest kształtowane historią spotkań w „opowieści” naszego życia.

Strona, którą Państwo odwiedzacie – poświęcona życiu i twórczości ks. Krzysztofa Grzywocza – ma być miejscem właśnie takiego spotkania. Znajdziecie tu materiały tekstowe, odnośniki do artykułów, materiały audio, wideo, fotografie, wspomnienia, opracowania naukowe.

Jednocześnie nasza witryna ma być zaproszeniem skierowanym do jej... współtworzenia – jeśli posiadacie zdjęcia lub nagrania ks. Krzysztofa bądź chcielibyście się podzielić swoim doświadczeniem spotkania go jako kapłana, przyjaciela, spowiednika, terapeuty, kierownika duchowego, towarzysza górskich wędrówek, to zachęcamy do współpracy.

Temu spotkaniu i zawiązanemu dziełu patronuje Biskup Opolski Andrzej Czaja.
[zobacz Dekret Biskupa]

Dlaczego?

Motto


„Nic tak nie przekonuje dzisiaj o Nim, jak spotkanie z normalnym, to znaczy świętym człowiekiem. Tęsknota za normą człowieczeństwa odnajduje w tej normalności swoje spełnienie. […] w spojrzeniu świętego człowieka można przeczuć obecność Boga. [...] Ludzie święci, posłani przez Boga, są słowem Jego ojcowskiej wierności. Ich spojrzenia dotykają twarzy przechodniów.

[...] Nigdy nie brakowało świętych i ich spojrzeń - brakowało odwagi wiary w ich obecność. Brakowało spojrzenia, które widzi więcej niż własne ego albo widzi dopiero wtedy, gdy odeszli”

[Kto widzi Mnie, widzi i Ojca, „Pastores” 2000, nr 6, s. 44.45]

Aktualności


piątek, 11 sierpnia 2023 10:08

Modlitwa w intencji ks. Krzysztofa

Jak co roku - 17 VIII - spotykajmy się na wspólnej modlitwie w intencji zaginionego ks. Krzysztofa Grzywocza. Tym razem w KURNIKU - domu Duszpasterstwa Młodych Diecezji Opolskiej "Ławka". Msza Święta o godzinie 17.00, a po niej spotkanie przy stole. Serdecznie zapraszamy!

poniedziałek, 03 lipca 2023 07:41

#latozgrzywoczem

Dziś propozycja na całe lato. Troszkę wakacyjnie, nieco z dystansem, bez pośpiechu. Wiemy, że na czas kanikuł i urlopów „podróżuje” z Wami ks. Krzysztof Grzywocz – czytacie i słuchacie, smakując powoli lub połykając w całości, „bo nie można było się oderwać”, w komórce lub na tablecie, jedni na stronie ale i ci, co zawsze wierni wersji „na papierze”.

Zróbcie zdjęcie, napiszcie kilka zdań w temacie: „Dlaczego właśnie ta książka lub audio?” i koniecznie oznaczcie #latozgrzywoczem. Niektóre posty będziemy przelinkowywać w naszych mediach, a na finał (czyli z końcem wakacji) fotki zbierzemy do galerii na stronie głównej www.kskrzysztofgrzywocz.pl. Cztery najbardziej oryginalne i nietuzinkowe posty nagrodzimy publikacjami książkowymi lub audio z wydawnictw, które oznaczamy poniżej (3 IX 2023 r. ogłosimy laureatów;-)

Zapraszamy zatem do… czytania, słuchania, fotografowania i hasztagowania.

#latozgrzywoczem
Wydawnictwo Salwator
Wydawnictwo i Drukarnia św. Krzyża w Opolu
2RYBY.PL
Wydawnictwo WAM

poniedziałek, 17 kwietnia 2023 13:10

Krzysztof Grzywocz - Ksiądz od przyjaźni

Serdecznie zapraszamy na spotkanie poświęcone postaci i twórczości ks. Krzysztofa GRZYWOCZA w ramach Targów Wydawców Katolickich. W sobotę 22 IV - Zamek Królewski w Warszawie, godz. 13.00. Rozmowę poprowadzą Ryszard PALUCH i Rafał JANUS. Organizatorami wydarzenia są: www.kskrzysztofgrzywocz.pl oraz Wydawnictwo WAM [https://wydawnictwowam.pl/]. Do zobaczenia!

LINK: https://www.facebook.com/events/1163676207640462?ref=newsfeed

Biogram księdza Krzysztofa

Ks. Krzysztof urodził się 17 X 1962 r. w Kędzierzynie-Koźlu. Święcenia kapłańskie przyjął 17 VI 1989 r.

Zaginął 17 VIII 2017 r. w Alpach Lepontyńskich w okolicy szczytu Bortelhorn, na granicy między Szwajcarią i Włochami. 23 VIII 2017 r. zakończono oficjalne poszukiwania – ks. Grzywocz został uznany za zaginionego.

przeczytaj całość

Nasza wrażliwość, nasze uczucia, łączą nas ze sobą.
Umiejętność wyrażania i przyjmowania uczuć owocuje darem współczucia.

Wspomnienia

Różni ludzie, różne miejsce, różne historie ale połączyło ich to samo spotkanie...
Posłuchacie i przeczytajcie wspomnienia osób, które spotkały ks. Krzysztofa [w trakcie aktualizacji].

Przejdź do wspomnień

Bądźmy w kontakcie!


Zdjęcia, nagrania, wspomnienia
prosimy przesyłać na poniższy adres mailowy.
Większe pliki można przekazywać za pomocą Wetransfer.com, Google Drive lub Dropbox.

Celem nawiązania kontaktu
prosimy o podanie imienia, nazwiska, numeru telefonu (lub adresu e-mail).

Zastrzegamy sobie prawa skracania i adiustacji tekstów oraz zmiany ich tytułów.

+48 509 987 382
osoba odpowiedzialna
dr Ryszard Paluch

 

Wszelkie prawa do zawartych na stronie materiałów (utwory tekstowe, audio, foto, wideo i inne) są zastrzeżone i objęte prawem autorskim. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości serwisu internetowego www.kskrzysztofgrzywocz.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż, wykorzystanie do publicznego odtwarzania (całości lub fragmentów utworów) są - bez uprzedniej pisemnej zgody administratora - zabronione i mogą stanowić naruszenie ustawodawstwa o prawie autorskim.