scrolldown

Ksiądz Krzysztof Grzywocz


Zostaliśmy bardzo obdarowani. Tym darem jest spotkanie z pięknym człowiekiem, kapłanem, przyjacielem... Teraz chcemy opowiadać o Jego spojrzeniu i słuchaniu.

Spotkajmy Go
Rekolekcje kapłańskie w Gródku nad Dunajcem cz.3: W gościnie u Zacheusza

Rekolekcje kapłańskie w Gródku nad Dunajcem cz.3: W gościnie u Zacheusza

Dziś kolejna część rekolekcji dla kapłanów Niech On nas uczyni wiecznym darem dla Ciebie, które ks. Krzysztof Grzywocz wygłosił w Centrum Formacyjno-Rekolekcyjnym Diecezji Tarnowskiej ARKA w Gródku nad Dunajcem w 2011 r. [fot. Stanisław Zajączkowski]

 
Rekolekcje kapłańskie w Gródku nad Dunajcem cz.3: W gościnie u Zacheusza

Rekolekcje kapłańskie w Gródku nad Dunajcem cz.3: W gościnie u Zacheusza

Dziś kolejna część rekolekcji dla kapłanów Niech On nas uczyni wiecznym darem dla Ciebie, które ks. Krzysztof Grzywocz wygłosił w Centrum Formacyjno-Rekolekcyjnym Diecezji Tarnowskiej ARKA w Gródku nad Dunajcem w 2011 r. [fot. Stanisław Zajączkowski]

 

Zamysł


Ks. Krzysztof jest patronem pięknych spotkań. To, kim jesteśmy, w jakiejś mierze jest kształtowane historią spotkań w „opowieści” naszego życia.

Strona, którą Państwo odwiedzacie – poświęcona życiu i twórczości ks. Krzysztofa Grzywocza – ma być miejscem właśnie takiego spotkania. Znajdziecie tu materiały tekstowe, odnośniki do artykułów, materiały audio, wideo, fotografie, wspomnienia, opracowania naukowe.

Jednocześnie nasza witryna ma być zaproszeniem skierowanym do jej... współtworzenia – jeśli posiadacie zdjęcia lub nagrania ks. Krzysztofa bądź chcielibyście się podzielić swoim doświadczeniem spotkania go jako kapłana, przyjaciela, spowiednika, terapeuty, kierownika duchowego, towarzysza górskich wędrówek, to zachęcamy do współpracy.

Temu spotkaniu i zawiązanemu dziełu patronuje Biskup Opolski Andrzej Czaja.
[zobacz Dekret Biskupa]

Dlaczego?

Motto


„Nic tak nie przekonuje dzisiaj o Nim, jak spotkanie z normalnym, to znaczy świętym człowiekiem. Tęsknota za normą człowieczeństwa odnajduje w tej normalności swoje spełnienie. […] w spojrzeniu świętego człowieka można przeczuć obecność Boga. [...] Ludzie święci, posłani przez Boga, są słowem Jego ojcowskiej wierności. Ich spojrzenia dotykają twarzy przechodniów.

[...] Nigdy nie brakowało świętych i ich spojrzeń - brakowało odwagi wiary w ich obecność. Brakowało spojrzenia, które widzi więcej niż własne ego albo widzi dopiero wtedy, gdy odeszli”

[Kto widzi Mnie, widzi i Ojca, „Pastores” 2000, nr 6, s. 44.45]

Aktualności


wtorek, 30 kwietnia 2019 15:15

Profil Facebook-owy "Od Grzywocza"

Z dniem 1 maja 2019 r. profil "Od Grzywocza" staje się integralną częścią oficjalnej strony poświęconej ks. Krzysztofowi Grzywoczowi (www.kskrzysztofgrzywocz.pl).

Czytaj więcej
wtorek, 23 kwietnia 2019 13:28

Wspomnienie ks. Krzysztofa

„Przy świątecznym stole Radia Opole”. Dzięki uprzejmości Radia Opole http://radio.opole.pl udostępniamy nagranie audycji red. Ewy Skrabacz, podczas której rozmawiano o postaci ks. Krzysztofa Grzywocza, pozostawionym przez niego depozycie i "o odejściu, które nie oznacza końca".

Czytaj więcej
czwartek, 18 kwietnia 2019 10:41

Wielki Czwartek

„Pragnę zostać kapłanem, aby jeszcze mocniej złączyć się z Jezusem Chrystusem – jedynym Arcykapłanem i w Duchu Świętym «stać się wiecznym darem dla Ojca».

Czytaj więcej

Biogram księdza Krzysztofa

Ks. Krzysztof urodził się 17 X 1962 r. w Kędzierzynie-Koźlu. Święcenia kapłańskie przyjął 17 VI 1989 r.

Zaginął 17 VIII 2017 r. w Alpach Lepontyńskich w okolicy szczytu Bortelhorn, na granicy między Szwajcarią i Włochami. 23 VIII 2017 r. zakończono oficjalne poszukiwania – ks. Grzywocz został uznany za zaginionego.

przeczytaj całość

Modlitwa kontemplacyjna, będąc szkołą formacji serca, tej głębi w człowieku,
która reżyseruje jego dramat i dramat całej kultury,
rodzi w modlącym się człowieku coraz większe pragnienie świętości.

Wspomnienia

Różni ludzie, różne miejsce, różne historie ale połączyło ich to samo spotkanie...
Posłuchacie i przeczytajcie wspomnienia osób, które spotkały ks. Krzysztofa [w trakcie aktualizacji].

Przejdź do wspomnień

Bądźmy w kontakcie!


Zdjęcia, nagrania, wspomnienia
prosimy przesyłać na poniższy adres mailowy.
Większe pliki można przekazywać za pomocą Wetransfer.com, Google Drive lub Dropbox.

Celem nawiązania kontaktu
prosimy o podanie imienia, nazwiska, numeru telefonu (lub adresu e-mail).

Zastrzegamy sobie prawa skracania i adiustacji tekstów oraz zmiany ich tytułów.

+48 509 987 382
osoba odpowiedzialna
dr Ryszard Paluch

 

Wszelkie prawa do zawartych na stronie materiałów (utwory tekstowe, audio, foto, wideo i inne) są zastrzeżone i objęte prawem autorskim. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości serwisu internetowego www.kskrzysztofgrzywocz.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż, wykorzystanie do publicznego odtwarzania (całości lub fragmentów utworów) są - bez uprzedniej pisemnej zgody administratora - zabronione i mogą stanowić naruszenie ustawodawstwa o prawie autorskim.