Ksiądz Krzysztof Grzywocz


Zostaliśmy bardzo obdarowani. Tym darem jest spotkanie z pięknym człowiekiem, kapłanem, przyjacielem... Teraz chcemy opowiadać o Jego spojrzeniu i słuchaniu.

Spotkajmy Go
Narodzenie dla służby. Błogosławił. Łamał. Rozdawał.

Narodzenie dla służby. Błogosławił. Łamał. Rozdawał.

Tak ks. Krzysztof zatytułował rekolekcje, które głosił w WSD w Elblągu. W zamyśle prowadzącego każdy dzień miał być poświęcony jednemu z trzech słów zawartych w Modlitwie Eucharystycznej: błogosławił (Środa Popielcowa), łamał (czwartek) i rozdawał (piątek).

 
Narodzenie dla służby. Błogosławił. Łamał. Rozdawał.

Narodzenie dla służby. Błogosławił. Łamał. Rozdawał.

Tak ks. Krzysztof zatytułował rekolekcje, które głosił w WSD w Elblągu. W zamyśle prowadzącego każdy dzień miał być poświęcony jednemu z trzech słów zawartych w Modlitwie Eucharystycznej: błogosławił (Środa Popielcowa), łamał (czwartek) i rozdawał (piątek).

 
  • 17.08.2018 godz. 18:30

    Katedra Opolska – EUCHARYSTIA

  • 18.08.2018 godz. 15:00

    Ośrodek Rozwoju Osobistego Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich w Gdańsku – EUCHARYSTIA

  • 21.08.2018 godz. 08:00

    Betten (Szwajcaria) – EUCHARYSTIA | Szczegóły w AKTUALNOŚCIACH

Zamysł


Ks. Krzysztof jest patronem pięknych spotkań. To, kim jesteśmy, w jakiejś mierze jest kształtowane historią spotkań w „opowieści” naszego życia.

Strona, którą Państwo odwiedzacie – poświęcona życiu i twórczości ks. Krzysztofa Grzywocza – ma być miejscem właśnie takiego spotkania. Znajdziecie tu materiały tekstowe, odnośniki do artykułów, materiały audio, wideo, fotografie, wspomnienia, opracowania naukowe.

Jednocześnie nasza witryna ma być zaproszeniem skierowanym do jej... współtworzenia – jeśli posiadacie zdjęcia lub nagrania ks. Krzysztofa bądź chcielibyście się podzielić swoim doświadczeniem spotkania go jako kapłana, przyjaciela, spowiednika, terapeuty, kierownika duchowego, towarzysza górskich wędrówek, to zachęcamy do współpracy.

Temu spotkaniu i zawiązanemu dziełu patronuje Biskup Opolski Andrzej Czaja.
[zobacz Dekret Biskupa]

Dlaczego?

Motto


„Nic tak nie przekonuje dzisiaj o Nim, jak spotkanie z normalnym, to znaczy świętym człowiekiem. Tęsknota za normą człowieczeństwa odnajduje w tej normalności swoje spełnienie. […] w spojrzeniu świętego człowieka można przeczuć obecność Boga. [...] Ludzie święci, posłani przez Boga, są słowem Jego ojcowskiej wierności. Ich spojrzenia dotykają twarzy przechodniów.

[...] Nigdy nie brakowało świętych i ich spojrzeń - brakowało odwagi wiary w ich obecność. Brakowało spojrzenia, które widzi więcej niż własne ego albo widzi dopiero wtedy, gdy odeszli”

[Kto widzi Mnie, widzi i Ojca, „Pastores” 2000, nr 6, s. 44.45]

Aktualności


sobota, 18 sierpnia 2018 09:15

Modlitwa w Opolskiej Katedrze

2

Żywa pamięć i chęć podziękowania zgromadziła wiernych i przyjaciół ks. Krzysztofa na wspólnej modlitwie w Opolskiej Katedrze. W I rocznicę zaginięcia w Alpach Lepontyńskich sprawowano Eucharystię, której przewodniczył ks. bp Paweł Stobrawa, koncelebrowali o. Wojciech Ziółek SJ i ks. Waldemar Klinger.

Czytaj więcej
piątek, 17 sierpnia 2018 06:06

I rocznica zaginięcia ks. Krzysztofa Grzywocza

66

Dziś o godz. 18.30 w Katedrze Opolskiej EUCHARYSTIA w intencji zaginionego rok temu w Alpach Lepontyńskich ks. Krzysztofa Grzywocza. Po Mszy nastąpi odsłonięcie tablicy poświęconej ks. Krzysztofowi w domu przy ul. Książąt Opolskich.

wtorek, 14 sierpnia 2018 05:48

Poświęcenie tablicy ks. Krzysztofa Grzywocza w Kamieniu Śląskim

13 VIII br., po Mszy Świętej - wraz z uczestnikami Opolskiej Pielgrzymki na Jasną Górę - w Sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim bp Andrzej Czaja pobłogosławił tablicę poświęconą pamięci zaginionego ks. Krzysztofa Grzywocza. Kamienna tablica została umieszczona na Bramie Dzwonów.

Czytaj więcej

Biogram księdza Krzysztofa

Ks. Krzysztof urodził się 17 X 1962 r. w Kędzierzynie-Koźlu. Święcenia kapłańskie przyjął 17 VI 1989 r.

Zaginął 17 VIII 2017 r. w Alpach Lepontyńskich w okolicy szczytu Bortelhorn, na granicy między Szwajcarią i Włochami. 23 VIII 2017 r. zakończono oficjalne poszukiwania – ks. Grzywocz został uznany za zaginionego.

przeczytaj całość

Nasza wrażliwość, nasze uczucia, łączą nas ze sobą.
Umiejętność wyrażania i przyjmowania uczuć owocuje darem współczucia.

Wspomnienia

Różni ludzie, różne miejsce, różne historie ale połączyło ich to samo spotkanie...
Posłuchacie i przeczytajcie wspomnienia osób, które spotkały ks. Krzysztofa [w trakcie aktualizacji].

Przejdź do wspomnień

Bądźmy w kontakcie!


Zdjęcia, nagrania, wspomnienia
prosimy przesyłać na poniższy adres mailowy.
Większe pliki można przekazywać za pomocą Wetransfer.com, Google Drive lub Dropbox.

Celem nawiązania kontaktu
prosimy o podanie imienia, nazwiska, numeru telefonu (lub adresu e-mail).

Zastrzegamy sobie prawa skracania i adiustacji tekstów oraz zmiany ich tytułów.

+48 509 987 382
osoba odpowiedzialna
dr Ryszard Paluch

 

Wszelkie prawa do zawartych na stronie materiałów (utwory tekstowe, audio, foto, wideo i inne) są zastrzeżone i objęte prawem autorskim. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości serwisu internetowego www.kskrzysztofgrzywocz.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż, wykorzystanie do publicznego odtwarzania (całości lub fragmentów utworów) są - bez uprzedniej pisemnej zgody administratora - zabronione i mogą stanowić naruszenie ustawodawstwa o prawie autorskim.