Ksiądz Krzysztof Grzywocz


Zostaliśmy bardzo obdarowani. Tym darem jest spotkanie z pięknym człowiekiem, kapłanem, przyjacielem... Teraz chcemy opowiadać o Jego spojrzeniu i słuchaniu.

Spotkajmy Go
Skąd on miał tyle siły?

Skąd on miał tyle siły?

Z okazji XVIII Dnia Papieskiego zapraszamy do lektury zapisu rozmowy poświęconej postaci Jana Pawła II. Spotkanie w redakcji „Życia duchowego” prowadził Jakub Kołacz SJ, a jego uczestnikami byli Lucyna Słup, Józef Augustyn SJ i ks. Krzysztof Grzywocz.

 
Skąd on miał tyle siły?

Skąd on miał tyle siły?

Z okazji XVIII Dnia Papieskiego zapraszamy do lektury zapisu rozmowy poświęconej postaci Jana Pawła II. Spotkanie w redakcji „Życia duchowego” prowadził Jakub Kołacz SJ, a jego uczestnikami byli Lucyna Słup, Józef Augustyn SJ i ks. Krzysztof Grzywocz.

 

Zamysł


Ks. Krzysztof jest patronem pięknych spotkań. To, kim jesteśmy, w jakiejś mierze jest kształtowane historią spotkań w „opowieści” naszego życia.

Strona, którą Państwo odwiedzacie – poświęcona życiu i twórczości ks. Krzysztofa Grzywocza – ma być miejscem właśnie takiego spotkania. Znajdziecie tu materiały tekstowe, odnośniki do artykułów, materiały audio, wideo, fotografie, wspomnienia, opracowania naukowe.

Jednocześnie nasza witryna ma być zaproszeniem skierowanym do jej... współtworzenia – jeśli posiadacie zdjęcia lub nagrania ks. Krzysztofa bądź chcielibyście się podzielić swoim doświadczeniem spotkania go jako kapłana, przyjaciela, spowiednika, terapeuty, kierownika duchowego, towarzysza górskich wędrówek, to zachęcamy do współpracy.

Temu spotkaniu i zawiązanemu dziełu patronuje Biskup Opolski Andrzej Czaja.
[zobacz Dekret Biskupa]

Dlaczego?

Motto


„Nic tak nie przekonuje dzisiaj o Nim, jak spotkanie z normalnym, to znaczy świętym człowiekiem. Tęsknota za normą człowieczeństwa odnajduje w tej normalności swoje spełnienie. […] w spojrzeniu świętego człowieka można przeczuć obecność Boga. [...] Ludzie święci, posłani przez Boga, są słowem Jego ojcowskiej wierności. Ich spojrzenia dotykają twarzy przechodniów.

[...] Nigdy nie brakowało świętych i ich spojrzeń - brakowało odwagi wiary w ich obecność. Brakowało spojrzenia, które widzi więcej niż własne ego albo widzi dopiero wtedy, gdy odeszli”

[Kto widzi Mnie, widzi i Ojca, „Pastores” 2000, nr 6, s. 44.45]

Aktualności


środa, 22 sierpnia 2018 07:42

Fotorelacja z Betten-Bortlelhorn (Szwajcaria)

www.kskrzysztofgrzywocz.pl 08a

21 sierpnia 2018 roku o godz. 8.00 w Betten ks. bp Andrzej Czaja – wraz m.in. z proboszczem ks. Bruno Gmürem – sprawował Eucharystię w intencji zaginionego ks. Krzysztofa Grzywocza. Na zakończenie modlitwy poświęcono tablicę pamięci ks. Krzysztofa, który regularnie, każdego miesiąca sierpnia w latach 2008-2017 posługiwał w tej parafii.

Czytaj więcej
wtorek, 21 sierpnia 2018 08:26

Modlitwa w Betten (Szwajcaria)

ks_kgrzywocz_modlitwa_w_betten_2

Dziś o godz. 8.00 w Betten ks. bp Andrzej Czaja – wraz m.in. z proboszczem ks. Bruno Gmürem – sprawował Eucharystię w intencji zaginionego ks. Krzysztofa Grzywocza.

Czytaj więcej
sobota, 18 sierpnia 2018 09:15

Modlitwa w Opolskiej Katedrze

2

Żywa pamięć i chęć podziękowania zgromadziła wiernych i przyjaciół ks. Krzysztofa na wspólnej modlitwie w Opolskiej Katedrze. W I rocznicę zaginięcia w Alpach Lepontyńskich sprawowano Eucharystię, której przewodniczył ks. bp Paweł Stobrawa, koncelebrowali o. Wojciech Ziółek SJ i ks. Waldemar Klinger.

Czytaj więcej

Biogram księdza Krzysztofa

Ks. Krzysztof urodził się 17 X 1962 r. w Kędzierzynie-Koźlu. Święcenia kapłańskie przyjął 17 VI 1989 r.

Zaginął 17 VIII 2017 r. w Alpach Lepontyńskich w okolicy szczytu Bortelhorn, na granicy między Szwajcarią i Włochami. 23 VIII 2017 r. zakończono oficjalne poszukiwania – ks. Grzywocz został uznany za zaginionego.

przeczytaj całość

Odsunięcie od siebie paradygmatu odrzucenia i krzywdy,
wypowiedzenie tego, co niszczyło i dalej niszczy serdeczne relacje,
sprawia, że odsłania się nowa przestrzeń logiki spotkania,
która jest większa i nieporównywalnie silniejsza od tej,
która została oddana.

Wspomnienia

Różni ludzie, różne miejsce, różne historie ale połączyło ich to samo spotkanie...
Posłuchacie i przeczytajcie wspomnienia osób, które spotkały ks. Krzysztofa [w trakcie aktualizacji].

Przejdź do wspomnień

Bądźmy w kontakcie!


Zdjęcia, nagrania, wspomnienia
prosimy przesyłać na poniższy adres mailowy.
Większe pliki można przekazywać za pomocą Wetransfer.com, Google Drive lub Dropbox.

Celem nawiązania kontaktu
prosimy o podanie imienia, nazwiska, numeru telefonu (lub adresu e-mail).

Zastrzegamy sobie prawa skracania i adiustacji tekstów oraz zmiany ich tytułów.

+48 509 987 382
osoba odpowiedzialna
dr Ryszard Paluch

 

Wszelkie prawa do zawartych na stronie materiałów (utwory tekstowe, audio, foto, wideo i inne) są zastrzeżone i objęte prawem autorskim. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości serwisu internetowego www.kskrzysztofgrzywocz.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż, wykorzystanie do publicznego odtwarzania (całości lub fragmentów utworów) są - bez uprzedniej pisemnej zgody administratora - zabronione i mogą stanowić naruszenie ustawodawstwa o prawie autorskim.