Ksiądz Krzysztof Grzywocz


Zostaliśmy bardzo obdarowani. Tym darem jest spotkanie z pięknym człowiekiem, kapłanem, przyjacielem... Teraz chcemy opowiadać o Jego spojrzeniu i słuchaniu.

Spotkajmy Go
Miłość bez cierpienia to iluzja

Miłość bez cierpienia to iluzja

Dziś publikujemy treść homilii ks. Krzysztofa Grzywocza z dnia 22 IV 2012 r. do Ewangelii św. Łukasza (24,35-48), wygłoszonej podczas sesji "Duchowość i sny" w ramach Szkoły Kierownictwa Duchowego.

 
Miłość bez cierpienia to iluzja

Miłość bez cierpienia to iluzja

Dziś publikujemy treść homilii ks. Krzysztofa Grzywocza z dnia 22 IV 2012 r. do Ewangelii św. Łukasza (24,35-48), wygłoszonej podczas sesji "Duchowość i sny" w ramach Szkoły Kierownictwa Duchowego.

 

Zamysł


Ks. Krzysztof jest patronem pięknych spotkań. To, kim jesteśmy, w jakiejś mierze jest kształtowane historią spotkań w „opowieści” naszego życia.

Strona, którą Państwo odwiedzacie – poświęcona życiu i twórczości ks. Krzysztofa Grzywocza – ma być miejscem właśnie takiego spotkania. Znajdziecie tu materiały tekstowe, odnośniki do artykułów, materiały audio, wideo, fotografie, wspomnienia, opracowania naukowe.

Jednocześnie nasza witryna ma być zaproszeniem skierowanym do jej... współtworzenia – jeśli posiadacie zdjęcia lub nagrania ks. Krzysztofa bądź chcielibyście się podzielić swoim doświadczeniem spotkania go jako kapłana, przyjaciela, spowiednika, terapeuty, kierownika duchowego, towarzysza górskich wędrówek, to zachęcamy do współpracy.

Temu spotkaniu i zawiązanemu dziełu patronuje Biskup Opolski Andrzej Czaja.
[zobacz Dekret Biskupa]

Dlaczego?

Motto


„Nic tak nie przekonuje dzisiaj o Nim, jak spotkanie z normalnym, to znaczy świętym człowiekiem. Tęsknota za normą człowieczeństwa odnajduje w tej normalności swoje spełnienie. […] w spojrzeniu świętego człowieka można przeczuć obecność Boga. [...] Ludzie święci, posłani przez Boga, są słowem Jego ojcowskiej wierności. Ich spojrzenia dotykają twarzy przechodniów.

[...] Nigdy nie brakowało świętych i ich spojrzeń - brakowało odwagi wiary w ich obecność. Brakowało spojrzenia, które widzi więcej niż własne ego albo widzi dopiero wtedy, gdy odeszli”

[Kto widzi Mnie, widzi i Ojca, „Pastores” 2000, nr 6, s. 44.45]

Aktualności


piątek, 04 stycznia 2019 14:24

Człowiek spotkania. Rozmowy o ks. Grzywoczu

www.kskrzysztofgrzywocz.pl 08a

Już niebawem publikacja "Człowiek spotkania. Rozmowy o ks. Krzysztofie Grzywoczu". Rozmowy o ks. Krzysztofie Grzywoczu, na którą składa się 11 wspomnień o ks. Krzysztofie. Książka została opracowana przez ks. Łukasza Żabę, wydana przez Wydawnictwo Świętego Krzyża w Opola, słowo wstępne napisał ks. bp Andrzej Czaja, grafika autorstwa Marty Makarczuk. Będziemy Państwa informować na bieżąco.

 

piątek, 23 listopada 2018 13:10

O przyjaźni i samotności

Wydawnictwo 2ryby.pl wydało audiobook, którego treść opiera się na przemyśleniach ks. Krzysztofa Grzywocza. Autor – ks. Mirosław Maliński – opowiada o przyjaźni i samotności – dwóch stronach tej samej monety, jaką jest nasze życie. Praktyczna, z poczuciem humoru, głęboka, a chwilami wzruszająca.

Czytaj więcej
piątek, 09 listopada 2018 14:10

"Kolory metafizyki" prace Marty Makarczuk

www.kskrzysztofgrzywocz.pl 08a

Do 2 grudnia br. można oglądać wystawę malarstwa Marty Makarczuk "Kolory metafizyki", dedykowanej ks. Krzysztofowi Grzywoczowi, któremu artystka poświęciła wiele swoich dzieł. W naszej galerii można zobaczyć fotografie z otwarcia wystawy oraz zbiór grafik Pani Makarczuk.

Czytaj więcej

Biogram księdza Krzysztofa

Ks. Krzysztof urodził się 17 X 1962 r. w Kędzierzynie-Koźlu. Święcenia kapłańskie przyjął 17 VI 1989 r.

Zaginął 17 VIII 2017 r. w Alpach Lepontyńskich w okolicy szczytu Bortelhorn, na granicy między Szwajcarią i Włochami. 23 VIII 2017 r. zakończono oficjalne poszukiwania – ks. Grzywocz został uznany za zaginionego.

przeczytaj całość

Często rezygnujemy z drogi do posiadania,
zrażając się uciążliwością wędrowania.

Wspomnienia

Różni ludzie, różne miejsce, różne historie ale połączyło ich to samo spotkanie...
Posłuchacie i przeczytajcie wspomnienia osób, które spotkały ks. Krzysztofa [w trakcie aktualizacji].

Przejdź do wspomnień

Bądźmy w kontakcie!


Zdjęcia, nagrania, wspomnienia
prosimy przesyłać na poniższy adres mailowy.
Większe pliki można przekazywać za pomocą Wetransfer.com, Google Drive lub Dropbox.

Celem nawiązania kontaktu
prosimy o podanie imienia, nazwiska, numeru telefonu (lub adresu e-mail).

Zastrzegamy sobie prawa skracania i adiustacji tekstów oraz zmiany ich tytułów.

+48 509 987 382
osoba odpowiedzialna
dr Ryszard Paluch

 

Wszelkie prawa do zawartych na stronie materiałów (utwory tekstowe, audio, foto, wideo i inne) są zastrzeżone i objęte prawem autorskim. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości serwisu internetowego www.kskrzysztofgrzywocz.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż, wykorzystanie do publicznego odtwarzania (całości lub fragmentów utworów) są - bez uprzedniej pisemnej zgody administratora - zabronione i mogą stanowić naruszenie ustawodawstwa o prawie autorskim.