Zostaliśmy bardzo obdarowani. Tym darem jest spotkanie z pięknym człowiekiem, kapłanem, przyjacielem... Teraz chcemy opowiadać o Jego spojrzeniu i słuchaniu.
Spotkajmy GoKs. Krzysztof jest patronem pięknych spotkań. To, kim jesteśmy, w jakiejś mierze jest kształtowane historią spotkań w „opowieści” naszego życia.
Strona, którą Państwo odwiedzacie – poświęcona życiu i twórczości ks. Krzysztofa Grzywocza – ma być miejscem właśnie takiego spotkania. Znajdziecie tu materiały tekstowe, odnośniki do artykułów, materiały audio, wideo, fotografie, wspomnienia, opracowania naukowe.
Jednocześnie nasza witryna ma być zaproszeniem skierowanym do jej... współtworzenia – jeśli posiadacie zdjęcia lub nagrania ks. Krzysztofa bądź chcielibyście się podzielić swoim doświadczeniem spotkania go jako kapłana, przyjaciela, spowiednika, terapeuty, kierownika duchowego, towarzysza górskich wędrówek, to zachęcamy do współpracy.
Temu spotkaniu i zawiązanemu dziełu patronuje Biskup Opolski Andrzej Czaja.
[zobacz Dekret Biskupa]
„Nic tak nie przekonuje dzisiaj o Nim, jak spotkanie z normalnym, to znaczy świętym człowiekiem. Tęsknota za normą człowieczeństwa odnajduje w tej normalności swoje spełnienie. […] w spojrzeniu świętego człowieka można przeczuć obecność Boga. [...] Ludzie święci, posłani przez Boga, są słowem Jego ojcowskiej wierności. Ich spojrzenia dotykają twarzy przechodniów.
[...] Nigdy nie brakowało świętych i ich spojrzeń - brakowało odwagi wiary w ich obecność. Brakowało spojrzenia, które widzi więcej niż własne ego albo widzi dopiero wtedy, gdy odeszli”
[Kto widzi Mnie, widzi i Ojca, „Pastores” 2000, nr 6, s. 44.45]
Na Rok Modlitwy przygotowaliśmy nową publikację ks. Krzysztofa Grzywocza „Bliskość Boga. Cisza. Modlitwa. Słuchanie” (Wydawnictwo WAM). Jest to książkowe wydanie ubiegłorocznej serii audio na Wielki Post „Modlitwa – konteksty” na kanale YT @odGrzywocza. Na książkę składa się siedem fragmentów konferencji, których wspólnym mianownikiem jest modlitwa oraz posłowie autorstwa Ryszarda Palucha.
Nakładem wydawnictwa 2ryby.pl ukazała się nowa książka, która zawiera niepublikowaną do tej pory konferencję ks. Krzysztofa GRZYWOCZA wygłoszoną w klasztorze oo. dominikanów w Poznaniu 11 czerwca 2011 r. podczas spotkania "Współczesny ojciec a biblijny obraz Boga Ojca".
"Twórcze napięcie" – ZAPOWIEDŹ
Zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji "Ciało, psychika, duch. Twórcze napięcie". Więcej informacji oraz program na stronie: https://tworczenapiecie.pl/ Wydarzenie zostało zadedykowane pamięci ks. Krzysztofa Grzywocza. Udział w konferencji jest bezpłatny. Organizatorem konferencji są: Instytut Psychologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Centrum Psychologiczno-Pastoralne „Więź”.
Ks. Krzysztof urodził się 17 X 1962 r. w Kędzierzynie-Koźlu. Święcenia kapłańskie przyjął 17 VI 1989 r.
Zaginął 17 VIII 2017 r. w Alpach Lepontyńskich w okolicy szczytu Bortelhorn, na granicy między Szwajcarią i Włochami. 23 VIII 2017 r. zakończono oficjalne poszukiwania – ks. Grzywocz został uznany za zaginionego.
Często rezygnujemy z drogi do posiadania,
zrażając się uciążliwością wędrowania.
Różni ludzie, różne miejsce, różne historie ale połączyło ich to samo spotkanie...
Posłuchacie i przeczytajcie wspomnienia osób, które spotkały ks. Krzysztofa [w trakcie aktualizacji].
Zdjęcia, nagrania, wspomnienia
prosimy przesyłać na poniższy adres mailowy.
Większe pliki można przekazywać za pomocą Wetransfer.com, Google Drive lub Dropbox.
Celem nawiązania kontaktu
prosimy o podanie imienia, nazwiska, numeru telefonu (lub adresu e-mail).
Zastrzegamy sobie prawa skracania i adiustacji tekstów oraz zmiany ich tytułów.
+48 509 987 382
osoba odpowiedzialna
dr Ryszard Paluch
Wszelkie prawa do zawartych na stronie materiałów (utwory tekstowe, audio, foto, wideo i inne) są zastrzeżone i objęte prawem autorskim. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości serwisu internetowego www.kskrzysztofgrzywocz.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż, wykorzystanie do publicznego odtwarzania (całości lub fragmentów utworów) są - bez uprzedniej pisemnej zgody administratora - zabronione i mogą stanowić naruszenie ustawodawstwa o prawie autorskim.