Ksiądz Krzysztof Grzywocz

wydarzenia


Prezentujemy minione oraz aktualne wydarzenia związane z osobą ks. Krzysztofa Grzywocza. Tu możecie się Państwo zapoznać z relacją z Mszy Świętej w intencji ks. Krzysztofa, przeczytać o promocji książek, posłuchać relacji z koncertu, czy też być świadkiem przebiegu akcji poszukiwawczej.

piątek, 08 września 2023 12:11

#latozgrzywoczem - PODSUMOWANIE

Dziękujemy za Wasz udział w akcji #latozgrzywoczem. Za przesłane fotografie wraz z cennymi opisami – za zaproszenie do Waszego „spotkania” z ks. Krzysztofem Grzywoczem. Poniżej publikujemy screeny postów. Dzięki hojności naszych Wydawców nagrody trafią do każdego Autora.

Wydawnictwa - partnerzy akcji:
WAM: https://wydawnictwowam.pl/
2ryby.pl: https://2ryby.pl/
Wydawnictwo Świętego Krzyża: https://www.wydawnictwo.opole.pl/
Salwator: https://www.salwator.com/

 Zapraszamy do odwiedzenia galerii

Zapraszamy do galerii foto, w której zamieszczamy relację z wydarzeń związanych z szóstą rocznicę zaginięcia ks. Krzysztofa Grzywocza. Główne spotkanie odbyło się w domie duszpasterstwa młodych diecezji opolskiej „Kurnik” na Górze Świętej Anny, Msza była sprawowana w kaplicy franciszkańskiego Domu Pielgrzyma. Na wspólnej modlitwie w intencji ks. Krzysztofa spotykano się również w Warszawie, Gdańsku i Krakowie.

piątek, 25 listopada 2022 15:48

Adwent z ks. Krzysztofem GRZYWOCZEM

Czuwamy, zapowiadamy, zapraszamy! W każdą niedzielę Adwentu! Przygotowaliśmy trzy niepublikowane dotąd nagrania ks. Krzysztofa Grzywocza oraz jedną nową rozmowę w ramach serii "ZDUMIENIA". Rozpoczynamy w wigilię I Niedzieli przypomnieniem fragmentu z rekolekcji, które ks. Krzysztof wygłosił w DA „Maciejówka” we Wrocławiu.

wtorek, 23 sierpnia 2022 09:32

5. rocznica - PODSUMOWANIE

Serdecznie dziękujemy za spotkanie i wspólną modlitwę w 5. rocznicę zaginięcia ks. Krzysztofa GRZYWOCZA. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Braci Benedyktynów z Biskupowa, którzy nas gościli – to wspólnota przyjaciół ks. Krzysztofa i zarazem miejsce, do którego regularnie wracał. Modlitwie przewodniczył o. Sławomir Badyna OSB.

wtorek, 28 czerwca 2022 06:35

Księdza Grzywocza duchowość spotkania

Księdza Grzywocza duchowość spotkania

piątek, 03 czerwca 2022 13:33

dotyk PIĘKNA - fotorelacja

dotyk PIĘKNA - fotorelacja

poniedziałek, 13 grudnia 2021 10:59

Wystawa "dotyk Piękna" [relacja]

Wystawa "dotyk Piękna" [relacja]

środa, 18 sierpnia 2021 11:11

4. rocznica zaginięcia [relacja]

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami prasowymi nt. 4. rocznicy zaginięcia ks. Krzysztofa Grzywocza.

wtorek, 03 sierpnia 2021 07:41

Spotkanie Grupy Zakopiańskiej 2021

Spotkanie Grupy Zakopiańskiej 2021

W dniach 12-18 VII 2021 grupa przyjaciół i rodzin ks. Krzysztofa Grzywocza przebywała w Zakopanem.

czwartek, 16 stycznia 2020 11:33

Rekolekcje w Szwajcarii

Podobnie jak w ubiegłym roku, Wspólnota Błogosławieństw organizuje rekolekcje, podczas których uczestnikom będzie towarzyszyć przesłanie ks. Krzysztofa Grzywocza. Szczegóły na stronie Wspólnoty: https://wspolnotablogoslawienstw.pl/

wtorek, 15 października 2019 07:53

Relacja z wystawy "CREDO"

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wernisażu malarstwa dr hab. Marty Makarczuk "Credo" - dedykowanej ks. Krzysztofowi Grzywoczowi. Zaprezentowane malarstwo ukazuje najważniejsze konteksty życia opolskiego kapłana: powołanie, Eucharystię, duchowość św. Jana od Krzyża, przestrzeń rany, kapłaństwo oraz różne odcienie piękna...

środa, 09 października 2019 10:47

Wystawa "CREDO"

Zapraszamy na wernisaż malarstwa Marty Makarczuk "CREDO" - sobota 12 X 2019 r., o godz. 16.00 w gmachu Muzeum Diecezjalnego w Opolu (wejście od ul. Książąt Opolskich).

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z uroczystości II. rocznicy zaginięcia ks. Krzysztofa Grzywocza oraz promocji nowej książki "Spotkał. Spojrzał. Słuchał. Wybór myśli" - Radio Doxa: http://doxa.fm/slider/spotkal-spojrzal-sluchal/

wtorek, 23 lipca 2019 08:19

Spotkanie Grupy Zakopiańskiej

Spotkanie Grupy Zakopiańskiej

W dniach 13-20 VII grupa przyjaciół i rodzin ks. Krzysztofa Grzywocza przebywała w Zakopanem.

Słoweńska oficyna katolicka Družina wydała „Uczucia niekochane” ks. Krzysztofa Grzywocza.


27 II 2019 r. na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego odbyło się sympozjum "Ks. Krzysztof Grzywocz - człowiek spotkania". Pięknie DZIĘKUJEMY: naszym Gościom, Prelegentom, Organizatorom, Gospodarzom!

„Możemy z przekonaniem powiedzieć, że uczył nas Kościoła, w którym są relacje, w którym są więzi. Uczył nas Kościoła, w którym jest miłość” – mówił Krzysztof Wons SDS, w niedzielę, 8 października 2017 r., w homilii na zakończenie sesji rekolekcyjnej, wspominając zaginionego ks. Krzysztofa Grzywocza. Kaznodzieja usilnie prosił zebranych o modlitwę, „aby nigdy w Kościele nie zabrakło tych, którzy będą uczyli miłości, którzy nie będą niszczyć relacji i więzi, ale będą uczyli, jak je budować; aby jedynymi łzami, które będą płynąć z oczu Boga, były łzy szczęścia i radości, że Jego winnica wydaje piękne owoce, bo ma pięknych rolników”.

 
W dniach 6-8 października 2017 r. w Centrum Formacji Duchowej odbyła się sesja dedykowana zaginionemu kapłanowi z diecezji opolskiej, współpracującemu od lat z domem formacyjnym salwatorianów w Krakowie. W tym terminie ks. Grzywocz miał prowadzić sesję „Uczucia kochane”. Drogi Opatrzności były jednak inne.
 
W homilii na 27. niedzielę zwykłą dyrektor CFD, wychodząc od obrazów winnicy z księgi proroka Izajasza (Iz 5, 1-7) i z przypowieści o przewrotnych rolnikach (Mt 21, 33-43), podkreślał, że Kościół to relacje: „Kościół bez relacji to szkielet instytucji; instytucji ważnej, ale ważnej tylko dlatego, by chronić relacje, by chronić w niej więzi, by chronić miłość - to najlepsze wino. (…) Bóg ustanowił instytucję, by chroniła relację, tę najważniejszą, z winnym krzewem, aby latorośle wydały obfite owoce. Kiedy tak nie jest, Bóg płacze”.
 
Salwatorianin z Krakowa zwrócił uwagę, że winnicy, o której mowa w komentowanych czytaniach mszalnych, nie zniszczyli jacyś nieprzyjaciele z zewnątrz. „Zniszczyli ją ci, którzy w niej pracowali” – mówił. „To jest największy dramat i największa tragedia, jaka może się przydarzyć Kościołowi: kiedy relacje w Kościele są ranione, niszczone, przez tych, którzy mieli wydawać plony i Panu je przedstawiać!”. I kontynuował: „A dzieje się tak wtedy, kiedy człowiek żyje tylko dla siebie, kiedy chce być dziedzicem własnego życia, kiedy jego potrzeby, często nieopanowane, są ważniejsze od miłości, którą Bóg chce pielęgnować w swojej winnicy”.
 
Niedzielna homiliia:
 
Taki był kontekst wspomnienia o kapłanie, któremu Krzysztof Wons SDS dedykował prowadzoną przez siebie sesję. Adnotację – „w duchu i przyjaźni dedykuję ks. Krzysztofowi Grzywoczowi” – opatrzoną jego inicjałami zobaczą również korzystający z nagrań sesji „Powrót do życia. Słowo Boże i uzdrowienie serca”.
 
Około 150 uczestników spotkania było pierwszymi odbiorcami przygotowanych już na tę okoliczność publikacji. Jest to przede wszystkim księga pamiątkowa „W duchu i przyjaźni”, zawierająca teksty konferencji sześciu z siedmiu spotkań formacyjnych prowadzonych przez ks. Krzysztofa Grzywocza w CFD w Krakowie w latach 2000-2014. Taki sam tytuł nosi również jesienny numer „Zeszytów Formacji Duchowej”, stanowiący owoc ostatniej sesji formacyjnej, którą rekolekcjonista z Opola prowadził w Krakowie w październiku 2014 r. Redakcję tekstów ukończył w sierpniu 2017 r., a przesłał do redakcji w przeddzień wyjścia w góry i zaginięcia.
 
W zakończonym w niedzielę, 8 października 2017 r., spotkaniu w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie, które miał prowadzić ks. Krzysztof Grzywocz, „tradycyjnie”, wzięła udział grupa jego bliskich przyjaciół. Tym razem podzielili się z uczestnikami sesji wspomnieniami relacji z nim jako wykładowcą i przyjacielem, człowiekiem, kierownikiem duchowym i mistrzem.

środa, 29 listopada 2017 14:47

Koncert pamięci

29 listopada 2017 r. miało miejsce wyjątkowe spotkanie – spotkanie przyjaciół. W auli Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu odbył się koncert W duchu i przyjaźni dedykowany zaginionemu w Alpach ks. Krzysztofowi Grzywoczowi. Znani artyści Kasia Wilk, Joanna Smajdor, Krzysztof Kiljański, Mateusz Ziółko prezentowali utwory zarówno te bliskie ks. Grzywoczowi jak również nowe interpretacje wybranych przebojów. Muzyka była przeplatana fragmentami tekstów (wygłoszonych konferencji) ks. Krzysztofa, które prezentował aktor Radosław Pazura.

czwartek, 24 sierpnia 2017 15:47

Akcja ratownicza - sierpień 2017

Przebieg wydarzeń związanych z zaginięciem ks. Krzysztofa Grzywocza.

Bądźmy w kontakcie!


Zdjęcia, nagrania, wspomnienia
prosimy przesyłać na poniższy adres mailowy.
Większe pliki można przekazywać za pomocą Wetransfer.com, Google Drive lub Dropbox.

Celem nawiązania kontaktu
prosimy o podanie imienia, nazwiska, numeru telefonu (lub adresu e-mail).

Zastrzegamy sobie prawa skracania i adiustacji tekstów oraz zmiany ich tytułów.

+48 509 987 382
osoba odpowiedzialna
dr Ryszard Paluch

 

Wszelkie prawa do zawartych na stronie materiałów (utwory tekstowe, audio, foto, wideo i inne) są zastrzeżone i objęte prawem autorskim. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości serwisu internetowego www.kskrzysztofgrzywocz.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż, wykorzystanie do publicznego odtwarzania (całości lub fragmentów utworów) są - bez uprzedniej pisemnej zgody administratora - zabronione i mogą stanowić naruszenie ustawodawstwa o prawie autorskim.