Prezentujemy minione oraz aktualne wydarzenia związane z osobą ks. Krzysztofa Grzywocza. Tu możecie się Państwo zapoznać z relacją z Mszy Świętej w intencji ks. Krzysztofa, przeczytać o promocji książek, posłuchać relacji z koncertu, czy też być świadkiem przebiegu akcji poszukiwawczej.
Miło nam poinformować, że nakładem ukraińskiego wydawnictwa https://svichado.com/ ukazało się tłumaczenie kolejnej publikacji ks. Krzysztofa Grzywocza. Tym razem „Pójdźcie na miejsce osobne. Samotność, wspólnota i doświadczenie Boga” („Підіть кудись на самоту. Усамітнення, спільнота і досвід Бога”).
17 VIII 2024 r. spotkaliśmy się na wspólnej modlitwie w intencji zaginionego ks. Krzysztofa Grzywocza. Zapraszamy do galerii, w której można zobaczyć fotograficzną relację oraz "podsumowanie" najważniejszych wydarzeń związanych z kolejną rocznicą.
Dziękujemy za Wasz udział w akcji #latozgrzywoczem. Za przesłane fotografie wraz z cennymi opisami – za zaproszenie do Waszego „spotkania” z ks. Krzysztofem Grzywoczem. Poniżej publikujemy screeny postów. Dzięki hojności naszych Wydawców nagrody trafią do każdego Autora.
Wydawnictwa - partnerzy akcji:
WAM: https://wydawnictwowam.pl/
2ryby.pl: https://2ryby.pl/
Wydawnictwo Świętego Krzyża: https://www.wydawnictwo.opole.pl/
Salwator: https://www.salwator.com/
Zapraszamy do odwiedzenia galerii
Zapraszamy do galerii foto, w której zamieszczamy relację z wydarzeń związanych z szóstą rocznicę zaginięcia ks. Krzysztofa Grzywocza. Główne spotkanie odbyło się w domie duszpasterstwa młodych diecezji opolskiej „Kurnik” na Górze Świętej Anny, Msza była sprawowana w kaplicy franciszkańskiego Domu Pielgrzyma. Na wspólnej modlitwie w intencji ks. Krzysztofa spotykano się również w Warszawie, Gdańsku i Krakowie.
Czuwamy, zapowiadamy, zapraszamy! W każdą niedzielę Adwentu! Przygotowaliśmy trzy niepublikowane dotąd nagrania ks. Krzysztofa Grzywocza oraz jedną nową rozmowę w ramach serii "ZDUMIENIA". Rozpoczynamy w wigilię I Niedzieli przypomnieniem fragmentu z rekolekcji, które ks. Krzysztof wygłosił w DA „Maciejówka” we Wrocławiu.
Serdecznie dziękujemy za spotkanie i wspólną modlitwę w 5. rocznicę zaginięcia ks. Krzysztofa GRZYWOCZA. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Braci Benedyktynów z Biskupowa, którzy nas gościli – to wspólnota przyjaciół ks. Krzysztofa i zarazem miejsce, do którego regularnie wracał. Modlitwie przewodniczył o. Sławomir Badyna OSB.
Księdza Grzywocza duchowość spotkania
Wystawa "dotyk Piękna" [relacja]
Zachęcamy do zapoznania się z materiałami prasowymi nt. 4. rocznicy zaginięcia ks. Krzysztofa Grzywocza.
Spotkanie Grupy Zakopiańskiej 2021
W dniach 12-18 VII 2021 grupa przyjaciół i rodzin ks. Krzysztofa Grzywocza przebywała w Zakopanem.
Podobnie jak w ubiegłym roku, Wspólnota Błogosławieństw organizuje rekolekcje, podczas których uczestnikom będzie towarzyszyć przesłanie ks. Krzysztofa Grzywocza. Szczegóły na stronie Wspólnoty: https://wspolnotablogoslawienstw.pl/
Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wernisażu malarstwa dr hab. Marty Makarczuk "Credo" - dedykowanej ks. Krzysztofowi Grzywoczowi. Zaprezentowane malarstwo ukazuje najważniejsze konteksty życia opolskiego kapłana: powołanie, Eucharystię, duchowość św. Jana od Krzyża, przestrzeń rany, kapłaństwo oraz różne odcienie piękna...
Zapraszamy na wernisaż malarstwa Marty Makarczuk "CREDO" - sobota 12 X 2019 r., o godz. 16.00 w gmachu Muzeum Diecezjalnego w Opolu (wejście od ul. Książąt Opolskich).
Zapraszamy do zapoznania się z relacją z uroczystości II. rocznicy zaginięcia ks. Krzysztofa Grzywocza oraz promocji nowej książki "Spotkał. Spojrzał. Słuchał. Wybór myśli" - Radio Doxa: http://doxa.fm/slider/spotkal-spojrzal-sluchal/
Spotkanie Grupy Zakopiańskiej
W dniach 13-20 VII grupa przyjaciół i rodzin ks. Krzysztofa Grzywocza przebywała w Zakopanem.
Słoweńska oficyna katolicka Družina wydała „Uczucia niekochane” ks. Krzysztofa Grzywocza.
27 II 2019 r. na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego odbyło się sympozjum "Ks. Krzysztof Grzywocz - człowiek spotkania". Pięknie DZIĘKUJEMY: naszym Gościom, Prelegentom, Organizatorom, Gospodarzom!
„Możemy z przekonaniem powiedzieć, że uczył nas Kościoła, w którym są relacje, w którym są więzi. Uczył nas Kościoła, w którym jest miłość” – mówił Krzysztof Wons SDS, w niedzielę, 8 października 2017 r., w homilii na zakończenie sesji rekolekcyjnej, wspominając zaginionego ks. Krzysztofa Grzywocza. Kaznodzieja usilnie prosił zebranych o modlitwę, „aby nigdy w Kościele nie zabrakło tych, którzy będą uczyli miłości, którzy nie będą niszczyć relacji i więzi, ale będą uczyli, jak je budować; aby jedynymi łzami, które będą płynąć z oczu Boga, były łzy szczęścia i radości, że Jego winnica wydaje piękne owoce, bo ma pięknych rolników”.
29 listopada 2017 r. miało miejsce wyjątkowe spotkanie – spotkanie przyjaciół. W auli Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu odbył się koncert W duchu i przyjaźni dedykowany zaginionemu w Alpach ks. Krzysztofowi Grzywoczowi. Znani artyści Kasia Wilk, Joanna Smajdor, Krzysztof Kiljański, Mateusz Ziółko prezentowali utwory zarówno te bliskie ks. Grzywoczowi jak również nowe interpretacje wybranych przebojów. Muzyka była przeplatana fragmentami tekstów (wygłoszonych konferencji) ks. Krzysztofa, które prezentował aktor Radosław Pazura.
Przebieg wydarzeń związanych z zaginięciem ks. Krzysztofa Grzywocza.
Zdjęcia, nagrania, wspomnienia
prosimy przesyłać na poniższy adres mailowy.
Większe pliki można przekazywać za pomocą Wetransfer.com, Google Drive lub Dropbox.
Celem nawiązania kontaktu
prosimy o podanie imienia, nazwiska, numeru telefonu (lub adresu e-mail).
Zastrzegamy sobie prawa skracania i adiustacji tekstów oraz zmiany ich tytułów.
+48 509 987 382
osoba odpowiedzialna
dr Ryszard Paluch
Wszelkie prawa do zawartych na stronie materiałów (utwory tekstowe, audio, foto, wideo i inne) są zastrzeżone i objęte prawem autorskim. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości serwisu internetowego www.kskrzysztofgrzywocz.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż, wykorzystanie do publicznego odtwarzania (całości lub fragmentów utworów) są - bez uprzedniej pisemnej zgody administratora - zabronione i mogą stanowić naruszenie ustawodawstwa o prawie autorskim.