Ksiądz Krzysztof Grzywocz

Wydarzenia


środa, 29 listopada 2017 14:47

Koncert pamięci

29 listopada 2017 r. miało miejsce wyjątkowe spotkanie – spotkanie przyjaciół. W auli Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu odbył się koncert W duchu i przyjaźni dedykowany zaginionemu w Alpach ks. Krzysztofowi Grzywoczowi. Znani artyści Kasia Wilk, Joanna Smajdor, Krzysztof Kiljański, Mateusz Ziółko prezentowali utwory zarówno te bliskie ks. Grzywoczowi jak również nowe interpretacje wybranych przebojów. Muzyka była przeplatana fragmentami tekstów (wygłoszonych konferencji) ks. Krzysztofa, które prezentował aktor Radosław Pazura.

Koncert w auli był poprzedzony liturgią eucharystyczną w intencji ks. Krzysztofa. Przy ołtarzu zgromadzili się przyjaciele ks. Krzysztofa, uczestnicy dwóch akcji poszukiwawczych, parafianie z szwajcarskiego Betten wraz ze swoim proboszczem ks. Bruno Gmürem i szereg osób, w których życiu zapisała się osoba ks. Grzywocza. Modlitwie przewodniczył ordynariusz opolski Andrzej Czaja, wraz z nim koncelebrowali bp Paweł Stobrawa i bp Rudolf Pierskała.

Organizatorami koncertu byli Kuria Diecezjalna w Opolu, Caritas Diecezji Opolskiej oraz Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego.

 

Relacja w Radiu Doxa

Podczas wydarzenia uczestnicy mogli wysłuchać ulubionych piosenek księdza Krzysztofa w aranżacjach powstałych specjalnie na ten jeden koncert. Przybyli goście z rozrzewnieniem wspominali jego postać. A jest co wspominać…

Patronat nad wydarzeniem objęło Radio Doxa. Na koncercie był Marcin Polus.

posłuchaj

Bądźmy w kontakcie!


Zdjęcia, nagrania, wspomnienia
prosimy przesyłać na poniższy adres mailowy.
Większe pliki można przekazywać za pomocą Wetransfer.com, Google Drive lub Dropbox.

Celem nawiązania kontaktu
prosimy o podanie imienia, nazwiska, numeru telefonu (lub adresu e-mail).

Zastrzegamy sobie prawa skracania i adiustacji tekstów oraz zmiany ich tytułów.

+48 509 987 382
osoba odpowiedzialna
dr Ryszard Paluch

 

Wszelkie prawa do zawartych na stronie materiałów (utwory tekstowe, audio, foto, wideo i inne) są zastrzeżone i objęte prawem autorskim. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości serwisu internetowego www.kskrzysztofgrzywocz.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż, wykorzystanie do publicznego odtwarzania (całości lub fragmentów utworów) są - bez uprzedniej pisemnej zgody administratora - zabronione i mogą stanowić naruszenie ustawodawstwa o prawie autorskim.