Ksiądz Krzysztof Grzywocz

Aktualności


czwartek, 06 sierpnia 2020 07:31

Modlitwa za ks. Krzysztofa

W 3. rocznicę zaginięcia spotkajmy się na wspólnej modlitwie w intencji ks. Krzysztofa Grzywocza.

17 VIII 2020 r., OPOLE, Katedra, godz. 18.30

 

poniedziałek, 24 lutego 2020 15:50

Wielkopostne mapowanie z ks. Krzysztofem

W każdy piątek 40 Wielkich Dni będziemy publikować konferencję audio lub artykuł - autorstwa ks. Krzysztofa Grzywocza.

czwartek, 17 października 2019 11:05

Rocznica urodzin ks. Krzysztofa Grzywocza

W rocznicę urodzin ks. Krzysztofa Grzywocza zapraszamy na wspólną modlitwę w jego intencji.

poniedziałek, 12 sierpnia 2019 13:47

II rocznica zaginięcia ks. Krzysztofa Grzywocza

W II rocznicę zaginięcia ks. Krzysztofa Grzywocza spotkajmy się na modlitwie w jego intencji.

czwartek, 18 lipca 2019 09:05

Tablica pamięci na Wiktorówkach

W dniu 15 VII 2019 r. w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr (Wiktorówki) sprawowano Eucharystię w intencji ks. dr Krzysztofa Grzywocza.

Spotkamy się 15 VII 2019 r. w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr (Wiktorówki 1, Małe Ciche 34-531 Murzasichle). O godz. 13.30 Eucharystia, której będzie przewodniczył ks. bp Andrzej CZAJA); po liturgii poświęcenie tablicy.

15 lipca 2019 r. w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr (Wiktorówki 1, Małe Ciche 34-531 Murzasichle)

Wspólnota Błogosławieństw zaprasza na rekolekcje dla młodych w domu Wspólnoty w Venthône (Szwajcaria). W programie: codzienne wędrówki po Alpach, słuchanie konferencji ks. Grzywocza, wspólna liturgia, czuwania i radość przeżywania tego czasu z innymi.

wtorek, 30 kwietnia 2019 15:15

Profil Facebook-owy "Od Grzywocza"

Z dniem 1 maja 2019 r. profil "Od Grzywocza" staje się integralną częścią oficjalnej strony poświęconej ks. Krzysztofowi Grzywoczowi (www.kskrzysztofgrzywocz.pl).

wtorek, 23 kwietnia 2019 13:28

Wspomnienie ks. Krzysztofa

„Przy świątecznym stole Radia Opole”. Dzięki uprzejmości Radia Opole http://radio.opole.pl udostępniamy nagranie audycji red. Ewy Skrabacz, podczas której rozmawiano o postaci ks. Krzysztofa Grzywocza, pozostawionym przez niego depozycie i "o odejściu, które nie oznacza końca".

czwartek, 18 kwietnia 2019 10:41

Wielki Czwartek

„Pragnę zostać kapłanem, aby jeszcze mocniej złączyć się z Jezusem Chrystusem – jedynym Arcykapłanem i w Duchu Świętym «stać się wiecznym darem dla Ojca».

czlowiek spotkania aktualnosc

Zapraszamy na sympozjum "Ks. Krzysztof Grzywocz - człowiek spotkania", które odbędzie się 27 II 2019 r. na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego (Opole, ul. Drzymały 1A).

piątek, 08 lutego 2019 17:37

Człowiek spotkania. Nowa książka wydana.

czlowiek spotkania aktualnosc

Nowa książka, na którą składa się 11 rozmów-wspomnień o ks. Krzysztofie przeprowadzonych przez ks. Łukasza Żabę. Do książki dodano również stale aktualizowaną bibliografię oraz biogram ks. Krzysztofa. Integralną częścią publikacji są grafiki i obrazy Marty Makarczuk. Książkę opublikowało Wydawnictwo Świętego Krzyża w Opolu przy współudziale naszej strony.

piątek, 04 stycznia 2019 14:24

Człowiek spotkania. Rozmowy o ks. Grzywoczu

www.kskrzysztofgrzywocz.pl 08a

Już niebawem publikacja "Człowiek spotkania. Rozmowy o ks. Krzysztofie Grzywoczu", na którą składa się 11 wspomnień o ks. Krzysztofie. Książka została opracowana przez ks. Łukasza Żabę, wydana przez Wydawnictwo Świętego Krzyża w Opolu, słowo wstępne napisał ks. bp Andrzej Czaja, grafika autorstwa Marty Makarczuk. Będziemy Państwa informować na bieżąco.

piątek, 23 listopada 2018 13:10

O przyjaźni i samotności

Wydawnictwo 2ryby.pl wydało audiobook, którego treść opiera się na przemyśleniach ks. Krzysztofa Grzywocza. Autor – ks. Mirosław Maliński – opowiada o przyjaźni i samotności – dwóch stronach tej samej monety, jaką jest nasze życie. Praktyczna, z poczuciem humoru, głęboka, a chwilami wzruszająca.

piątek, 09 listopada 2018 14:10

"Kolory metafizyki" prace Marty Makarczuk

www.kskrzysztofgrzywocz.pl 08a

Do 2 grudnia br. można oglądać wystawę malarstwa Marty Makarczuk "Kolory metafizyki", dedykowanej ks. Krzysztofowi Grzywoczowi, któremu artystka poświęciła wiele swoich dzieł. W naszej galerii można zobaczyć fotografie z otwarcia wystawy oraz zbiór grafik Pani Makarczuk.

www.kskrzysztofgrzywocz.pl 08a

21 sierpnia 2018 roku o godz. 8.00 w Betten ks. bp Andrzej Czaja – wraz m.in. z proboszczem ks. Bruno Gmürem – sprawował Eucharystię w intencji zaginionego ks. Krzysztofa Grzywocza. Na zakończenie modlitwy poświęcono tablicę pamięci ks. Krzysztofa, który regularnie, każdego miesiąca sierpnia w latach 2008-2017 posługiwał w tej parafii.

wtorek, 21 sierpnia 2018 08:26

Modlitwa w Betten (Szwajcaria)

ks_kgrzywocz_modlitwa_w_betten_2

Dziś o godz. 8.00 w Betten ks. bp Andrzej Czaja – wraz m.in. z proboszczem ks. Bruno Gmürem – sprawował Eucharystię w intencji zaginionego ks. Krzysztofa Grzywocza.

sobota, 18 sierpnia 2018 09:15

Modlitwa w Opolskiej Katedrze

2

Żywa pamięć i chęć podziękowania zgromadziła wiernych i przyjaciół ks. Krzysztofa na wspólnej modlitwie w Opolskiej Katedrze. W I rocznicę zaginięcia w Alpach Lepontyńskich sprawowano Eucharystię, której przewodniczył ks. bp Paweł Stobrawa, koncelebrowali o. Wojciech Ziółek SJ i ks. Waldemar Klinger.

66

Dziś o godz. 18.30 w Katedrze Opolskiej EUCHARYSTIA w intencji zaginionego rok temu w Alpach Lepontyńskich ks. Krzysztofa Grzywocza. Po Mszy nastąpi odsłonięcie tablicy poświęconej ks. Krzysztofowi w domu przy ul. Książąt Opolskich.

Strona 1 z 2

Bądźmy w kontakcie!


Zdjęcia, nagrania, wspomnienia
prosimy przesyłać na poniższy adres mailowy.
Większe pliki można przekazywać za pomocą Wetransfer.com, Google Drive lub Dropbox.

Celem nawiązania kontaktu
prosimy o podanie imienia, nazwiska, numeru telefonu (lub adresu e-mail).

Zastrzegamy sobie prawa skracania i adiustacji tekstów oraz zmiany ich tytułów.

+48 509 987 382
osoba odpowiedzialna
dr Ryszard Paluch

 

Wszelkie prawa do zawartych na stronie materiałów (utwory tekstowe, audio, foto, wideo i inne) są zastrzeżone i objęte prawem autorskim. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości serwisu internetowego www.kskrzysztofgrzywocz.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż, wykorzystanie do publicznego odtwarzania (całości lub fragmentów utworów) są - bez uprzedniej pisemnej zgody administratora - zabronione i mogą stanowić naruszenie ustawodawstwa o prawie autorskim.