Ksiądz Krzysztof Grzywocz

Aktualności


piątek, 23 listopada 2018 13:10

O przyjaźni i samotności

Wydawnictwo 2ryby.pl wydało audiobook, którego treść opiera się na przemyśleniach ks. Krzysztofa Grzywocza. Autor – ks. Mirosław Maliński – opowiada o przyjaźni i samotności – dwóch stronach tej samej monety, jaką jest nasze życie. Praktyczna, z poczuciem humoru, głęboka, a chwilami wzruszająca.

piątek, 09 listopada 2018 14:10

"Kolory metafizyki" prace Marty Makarczuk

www.kskrzysztofgrzywocz.pl 08a

Do 2 grudnia br. można oglądać wystawę malarstwa Marty Makarczuk "Kolory metafizyki", dedykowanej ks. Krzysztofowi Grzywoczowi, któremu artystka poświęciła wiele swoich dzieł. W naszej galerii można zobaczyć fotografie z otwarcia wystawy oraz zbiór grafik Pani Makarczuk.

www.kskrzysztofgrzywocz.pl 08a

21 sierpnia 2018 roku o godz. 8.00 w Betten ks. bp Andrzej Czaja – wraz m.in. z proboszczem ks. Bruno Gmürem – sprawował Eucharystię w intencji zaginionego ks. Krzysztofa Grzywocza. Na zakończenie modlitwy poświęcono tablicę pamięci ks. Krzysztofa, który regularnie, każdego miesiąca sierpnia w latach 2008-2017 posługiwał w tej parafii.

wtorek, 21 sierpnia 2018 08:26

Modlitwa w Betten (Szwajcaria)

ks_kgrzywocz_modlitwa_w_betten_2

Dziś o godz. 8.00 w Betten ks. bp Andrzej Czaja – wraz m.in. z proboszczem ks. Bruno Gmürem – sprawował Eucharystię w intencji zaginionego ks. Krzysztofa Grzywocza.

sobota, 18 sierpnia 2018 09:15

Modlitwa w Opolskiej Katedrze

2

Żywa pamięć i chęć podziękowania zgromadziła wiernych i przyjaciół ks. Krzysztofa na wspólnej modlitwie w Opolskiej Katedrze. W I rocznicę zaginięcia w Alpach Lepontyńskich sprawowano Eucharystię, której przewodniczył ks. bp Paweł Stobrawa, koncelebrowali o. Wojciech Ziółek SJ i ks. Waldemar Klinger.

66

Dziś o godz. 18.30 w Katedrze Opolskiej EUCHARYSTIA w intencji zaginionego rok temu w Alpach Lepontyńskich ks. Krzysztofa Grzywocza. Po Mszy nastąpi odsłonięcie tablicy poświęconej ks. Krzysztofowi w domu przy ul. Książąt Opolskich.

13 VIII br., po Mszy Świętej - wraz z uczestnikami Opolskiej Pielgrzymki na Jasną Górę - w Sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim bp Andrzej Czaja pobłogosławił tablicę poświęconą pamięci zaginionego ks. Krzysztofa Grzywocza. Kamienna tablica została umieszczona na Bramie Dzwonów.

czwartek, 09 sierpnia 2018 22:14

Msza Święta w Gdańsku

Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich zaprasza na modlitwę w intencji ks. Krzysztofa Grzywocza:

18 sierpnia, o godz. 15.00, w Ośrodku Rozwoju Osobistego Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich w Gdańsku (Al. Grunwaldzka 12) odprawiona zostanie Msza Święta dziękczynna za życie ks. Krzysztofa Grzywocza. Eucharystia będzie sprawowana przez ks. Jacka Sochę (proboszcz Parafii Św. Mikołaja w Gdyni).

Rok po zaginięciu ks. Krzysztofa zapraszamy do miejsca, w którym bywał, gdzie dwukrotnie prowadził warsztaty. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Trójmiasta, którzy w ten sposób chcieliby wyrazić Bogu swoją wdzięczność.

środa, 08 sierpnia 2018 13:36

Modlitwa w intencji ks. Krzysztofa Grzywocza

DSC 0018

Ks. bp Andrzej Czaja zaprasza do uczestnictwa we wspólnej modlitwie za ks. Krzysztofa Grzywocza.

sobota, 28 lipca 2018 21:45

Przerwanie akcji poszukiwawczej

Opolska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza wróciła z Włoch. Akcja poszukiwawcza została przerwana. Zob. tekst red. Andrzeja Kernera: "Gość Niedzielny", Opole

piątek, 20 lipca 2018 05:24

Wznowione poszukiwania ks. Krzysztofa

Na FB Opolskej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OGPR zamieszczono komunikat ws. wznowienia poszukiwań ks. Krzysztofa Grzywocza: "Od czasu zaginięcia naszego rodaka minął rok. Ratownicy z OGPR oraz członkowie Klubu Wysokogórskiego z Opola zaraz po zaginięciu brali udział w poszukiwaniach w Alpach Szwajcarskich, również na lodowcu. 

czwartek, 07 czerwca 2018 07:32

Potrzeby chlebowe

Potrzeby chlebowe - tak ks. Krzysztof Grzywocz zatytułował jedną z konferencji, jakie regularnie głosił w ramach tzw. katechez środowych (21 IX 2016 r.). Wprowadzenie do otwartej dyskusji, którą kończyły się spotkania, ks. Krzysztof poświęcił zagadnieniu mądrych gestów wspierających rozwój, bez których więź umiera... Nagranie zamieszczamy w dziale "Publikacji audio". Natomiast w zakładce "Wspomnienia" udostępniamy 10 świadectw, które zostały nagrane podczas Koncertu Pamięci 29 XI 2017 r. Nagranie przekazało nam Radio Radio Doxa Opole. Dziękujemy!

Na FB Opolskej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OGPR zamieszczono komunikat ws. wznowienia poszukiwań ks. Krzysztofa Grzywocza: "Tak już oficjalnie odpowiadamy na zadawane pytania i domysły. Potwierdzamy, że ratownicy OGPR wyjeżdżają w lipcu w Alpy, tym razem po stronie Włoch będziemy szukać zaginionego księdza K.Grzywocza. Jesteśmy dumni, że jako rodacy i mieszkańcy Opolszczyzny jedziemy po jednego z nas.

czwartek, 03 maja 2018 10:33

Źródła naszej miłości

Dziś w dziale publikacji audio - dzięki życzliwości Rady Rodziców przy Szkole Sióstr Prezentek w Rzeszowie - udostępniamy całość nagrania-zapisu rekolekcji wielkopostnych, jakie ks. Krzysztof Grzywocz wygłosił dla rodziców w dniach 21-23 marca 2014 r.

czwartek, 26 kwietnia 2018 22:31

Sens odpoczynku

Osobom, które wybierają się na zasłużony odpoczynek, ale również wszystkim zapracowanym, serdecznie polecamy konferencję pt. "Sens odpoczynku". Dzięki uprzejmości Wydawnictwa WAM publikujemy w dziale audio całość nagrania sesji "Pójdźcie na miejsce osobne...", którą ks. Krzysztof Grzywocz oraz o. Jacek Prusak SJ prowadzili w Centrum Duchowości w Częstochowie (22-24 XI 2002 r.).

poniedziałek, 23 kwietnia 2018 05:32

Nowe publikacje na naszej stronie

Zapraszamy do zapoznania się z fragmentami nowych audiobooków: "Jak uprościć życie" (Wyd. 2RYBY.pl, Wrocław 2018) oraz "Dotyk zaufania" (Wyd. Emmanuel, Katowice 2018). W publikacjach tekstowych przybliżamy książkę wydaną przez Więź "Na początku był sens" (Warszawa 2018), natomiast w galerii można zobaczyć relację fotograficzną ze spotkania autorskiego z p. Katarzyną Jabłońską, które miało miejsce w miniony poniedziałek w siedzibie MBP w Opolu.

poniedziałek, 16 kwietnia 2018 17:00

Spotkanie z Katarzyną Jabłońską - Opole

Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu zaprasza na spotkanie z Katarzyną Jabłońską, współautorką książki pt. "Na początku był sens", rozmowy z ks. Krzysztofem Grzywoczem, Prowadzenie: Ks. dr hab. Dariusz Krok prof. UO.
16 kwietnia 2018 (poniedziałek), godz. 17:00, Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4. Wstęp wolny.

środa, 11 kwietnia 2018 12:02

Jak uprościć życie

Żyjemy w świecie wielu możliwości. Niemal wszystko można osiągnąć lub kupić. Każdy dzień związany jest z koniecznością podejmowania kolejnych wyborów i filtrowania informacji. Żyjemy w coraz wyższym komforcie, co kreuje nowe potrzeby.

Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na spotkanie z Katarzyną Jabłońską, współautorką książki pt. "Na początku był sens", rozmowy z ks. Krzysztofem Grzywoczem, Prowadzenie: Andrzej Kerner.
10 kwietnia 2018, godz. 17:00,
MBP, Rynek 3

piątek, 30 marca 2018 11:05

Twitter: @ksGrzywocz

Razem z nową odsłoną strony rozpoczynamy dzieło na Twitterze: @ksGrzywocz. Będziemy przybliżać nauczanie ks. Krzysztofa Grzywocza oraz informować o aktualnych wydarzeniach. Zapraszamy do lektury i tweetowania!

Bądźmy w kontakcie!


Zdjęcia, nagrania, wspomnienia
prosimy przesyłać na poniższy adres mailowy.
Większe pliki można przekazywać za pomocą Wetransfer.com, Google Drive lub Dropbox.

Celem nawiązania kontaktu
prosimy o podanie imienia, nazwiska, numeru telefonu (lub adresu e-mail).

Zastrzegamy sobie prawa skracania i adiustacji tekstów oraz zmiany ich tytułów.

+48 509 987 382
osoba odpowiedzialna
dr Ryszard Paluch

 

Wszelkie prawa do zawartych na stronie materiałów (utwory tekstowe, audio, foto, wideo i inne) są zastrzeżone i objęte prawem autorskim. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości serwisu internetowego www.kskrzysztofgrzywocz.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż, wykorzystanie do publicznego odtwarzania (całości lub fragmentów utworów) są - bez uprzedniej pisemnej zgody administratora - zabronione i mogą stanowić naruszenie ustawodawstwa o prawie autorskim.