Ksiądz Krzysztof Grzywocz

Aktualności


piątek, 23 listopada 2018 13:10

O przyjaźni i samotności

Wydawnictwo 2ryby.pl wydało audiobook, którego treść opiera się na przemyśleniach ks. Krzysztofa Grzywocza. Autor – ks. Mirosław Maliński – opowiada o przyjaźni i samotności – dwóch stronach tej samej monety, jaką jest nasze życie. Praktyczna, z poczuciem humoru, głęboka, a chwilami wzruszająca.

 

 

Dlaczego zatem tak długo zastanawialiśmy się, czy wydawać rekolekcje ks. Mirosława Malińskiego w formie audiobooka? Otóż, w zasadzie wiele z tego, o czym mówi, jest powtórzeniem myśli, wypowiedzianych już kiedyś przez ks. Krzysztofa Grzywocza. Ksiądz Maliński zresztą wcale nie ukrywa tego faktu. Powszechnie wiadomo, że dobrze się znali i spotykali się często. Tych dwóch przyjaciół można było spotkać w Narodowym Forum Muzyki, w cenionym przez nich teatrze "Pieśń Kozła" we Wrocławiu, a także na ulicach Opola. Mieli zatem wiele okazji, by wymieniać się swoimi spostrzeżeniami. Podejście ks. Malińskiego ma wprawdzie swoją oryginalność, jest poszerzone o własną refleksję i w nowy sposób poukładane, ale w swym zasadniczym nurcie jest bardzo zbieżne z myślą ks. Grzywocza. Stanowi dowód na to, jak ogromny wpływ na "kolegów po fachu" miał opolski duchowny. Jak dzięki jego nauczaniu kształtowała się zarówno ich wrażliwość teologiczna, jak i ta czysto ludzka. Pokazuje jak wyglądała absorpcja jego sposobu myślenia wśród bliskich mu osób.

 

SPIS TREŚCI:
Odnaleźć drogę do swojego serca.
Przyjaźń – harmonia przyjmowania i dawania.
Słuchanie początkiem przyjaźni.
Czyny, które kształtują serce.
Jesteśmy emanacją obrazu Boga, jaki w sobie nosimy.
Rodzaje i etapy przyjaźni.
Żyjemy po to, żeby się przyjaźnić.
Chrystus przyszedł na świat, żeby się z nami zaprzyjaźnić.

 

Ks. Mirosław MALIŃSKI – wieloletni duszpasterz akademicki. Mieszka ze studentami we Wrocławiu. Inne jego audiobooki to m.in.: Temperamenty, Małżeństwo od kuchni, O szczęściu prościej się nie da.

Bądźmy w kontakcie!


Zdjęcia, nagrania, wspomnienia
prosimy przesyłać na poniższy adres mailowy.
Większe pliki można przekazywać za pomocą Wetransfer.com, Google Drive lub Dropbox.

Celem nawiązania kontaktu
prosimy o podanie imienia, nazwiska, numeru telefonu (lub adresu e-mail).

Zastrzegamy sobie prawa skracania i adiustacji tekstów oraz zmiany ich tytułów.

+48 509 987 382
osoba odpowiedzialna
dr Ryszard Paluch

 

Wszelkie prawa do zawartych na stronie materiałów (utwory tekstowe, audio, foto, wideo i inne) są zastrzeżone i objęte prawem autorskim. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości serwisu internetowego www.kskrzysztofgrzywocz.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż, wykorzystanie do publicznego odtwarzania (całości lub fragmentów utworów) są - bez uprzedniej pisemnej zgody administratora - zabronione i mogą stanowić naruszenie ustawodawstwa o prawie autorskim.