Ksiądz Krzysztof Grzywocz

Aktualności


środa, 17 lutego 2021 15:32

Ojcowskim sercem_UMIŁOWANY_1|7

„Ojcowskim sercem” UMIŁOWANY #1|7

SERIA: Wielki Post 2021 r. z ks. Krzysztofem Grzywoczem

 

 

UMIŁOWANY - to pierwszy wymiar ojcostwa św. Józefa, który przywołuje papież Franciszek w liście apostolskim „Patris corde”. Jako komentarz do słów papieża proponujemy fragment sesji „Wartość człowieka”, którą ks. Krzysztof Grzywocz prowadził w Centrum Formacji Duchowej (Kraków, 3-5 V 2008 r.).

 

W cytowanej konferencji „Teologiczne podstawy zagadnienia” usłyszymy o Bożym błogosławieniu, o więzi z Bogiem, o prawdziwej wartości człowieka, o sakramencie chrztu i wynikającej zeń świadomości bycia umiłowanym przez Boga. Na zakończenie proponujemy duchową „aktualizację” zasłyszanych treści: «Zachęcam również do modlitewnego ćwiczenia, aby uklęknąć w kaplicy przed Najświętszym Sakramentem, w ciszy i bardzo powoli wsłuchiwać się w te słowa. Długo się wsłuchiwać, powtarzać sobie, może w rytm oddechu, który jest pięknym symbolem przyjmowania i oddawania, słyszeć powtarzające się słowa: „Jesteś moim synem umiłowanym”, „Jesteś moją córką umiłowaną”. Uklęknąć i w rytm dawania i brania, przyjmowania i oddawania, w rytm, który wiąże osobę z osobą, słyszeć te słowa: „Jesteś moją córką umiłowaną, w tobie mam upodobanie”, „Jesteś wartościowa w moich oczach”».

 w duchu i przyjazni okladka

 Pobierz fragment publikacji.

Dziękujemy Wydawnictwu Salwator za udostępnienie fragmentu publikacji „W duchu i przyjaźni” (Kraków 2017 r.) oraz Studiu Katolik za zgodę na publikację audio konferencji „Wartość człowieka” (Kraków 2012 r.).

 

#WielkiPost #Ojcowskimsercem

 

Fot. http://kskrzysztofgrzywocz.pl/pl/galeria / https://pixabay.com/pl/

Bądźmy w kontakcie!


Zdjęcia, nagrania, wspomnienia
prosimy przesyłać na poniższy adres mailowy.
Większe pliki można przekazywać za pomocą Wetransfer.com, Google Drive lub Dropbox.

Celem nawiązania kontaktu
prosimy o podanie imienia, nazwiska, numeru telefonu (lub adresu e-mail).

Zastrzegamy sobie prawa skracania i adiustacji tekstów oraz zmiany ich tytułów.

+48 509 987 382
osoba odpowiedzialna
dr Ryszard Paluch

 

Wszelkie prawa do zawartych na stronie materiałów (utwory tekstowe, audio, foto, wideo i inne) są zastrzeżone i objęte prawem autorskim. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości serwisu internetowego www.kskrzysztofgrzywocz.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż, wykorzystanie do publicznego odtwarzania (całości lub fragmentów utworów) są - bez uprzedniej pisemnej zgody administratora - zabronione i mogą stanowić naruszenie ustawodawstwa o prawie autorskim.