Ksiądz Krzysztof Grzywocz

Aktualności


czwartek, 01 kwietnia 2021 13:17

Ojcowskim sercem_OJCIEC W CIENIU_#7|7

SERIA: Wielki Post 2021 r. z ks. Krzysztofem Grzywoczem

OJCIEC W CIENIU

to siódmy wymiar ojcostwa św. Józefa. Ojciec święty w „Patris corde” traktuje o potrzebie ojcostwa we współczesnym świecie; o ojcu, który umiejętnie towarzyszy dziecku na drodze wychowania, na drodze do samodzielności i dojrzałości; o milczeniu i szczęściu św. Józefa, które wyraża się w postawie daru z siebie.

Dziś – w Wielki Piątek – kiedy Bóg mówi do nas CISZĄ, MILCZENIEM, redakcyjny komentarz ograniczamy do minimum. Proponujemy fragment konferencji ks. Grzywocza o ciszy, która pierwotnie została wygłoszona do alumnów Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu [16 III 2007 r.].

 

„Cisza jest królewską drogą modlitwy. To poprzez ciszę Bóg przychodzi do nas, ponieważ On jest ciszą. Człowiek idzie do Boga przez ciszę – do Słowa idzie się przez ciszę. Nie ma życia duchowego bez ciszy. Życie duchowe bez ciszy jest straszną iluzją. Kto nie potrafi trwać w ciszy nie jest człowiekiem duchowym, ponieważ duchowość jest ciszą. Ciszą, z której wyrasta Słowo, które potrafi odkupić świat, zwyciężyć śmierć, zstąpić do piekieł i wyjść stamtąd. Ludzi duchowych można poznać po ciszy, po ich miłości do ciszy; słowa, które wypowiadają są niezwykłe, głębokie i mocne, potrafią przemieniać” [ks. K. Grzywocz].

 

PATRIS CORDE

cytat papieza 7

 

Całość konferencji można odsłuchać na naszej stronie: http://kskrzysztofgrzywocz.pl/pl/publikacje/audio/item/393-o-ciszy

#WielkiPost​ #Ojcowskimsercem

ilustracje: Magdalena FRANCZOK

muzyka: Maciej SZCZUROWSKI

realizacja: Ryszard PALUCH

© https://www.facebook.com/Malumi-107958661372359

© www.kskrzysztofgrzywocz.pl

 

podpis

 

3

Bądźmy w kontakcie!


Zdjęcia, nagrania, wspomnienia
prosimy przesyłać na poniższy adres mailowy.
Większe pliki można przekazywać za pomocą Wetransfer.com, Google Drive lub Dropbox.

Celem nawiązania kontaktu
prosimy o podanie imienia, nazwiska, numeru telefonu (lub adresu e-mail).

Zastrzegamy sobie prawa skracania i adiustacji tekstów oraz zmiany ich tytułów.

+48 509 987 382
osoba odpowiedzialna
dr Ryszard Paluch

 

Wszelkie prawa do zawartych na stronie materiałów (utwory tekstowe, audio, foto, wideo i inne) są zastrzeżone i objęte prawem autorskim. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości serwisu internetowego www.kskrzysztofgrzywocz.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż, wykorzystanie do publicznego odtwarzania (całości lub fragmentów utworów) są - bez uprzedniej pisemnej zgody administratora - zabronione i mogą stanowić naruszenie ustawodawstwa o prawie autorskim.