Ksiądz Krzysztof Grzywocz

publikacje audio

O istocie kapłaństwa

  • Autor: ks. Krzysztof Grzywocz
  • Wydawnictwo: ks. Emanuel Pietryga/www.kskrzysztofgrzywocz.pl
  • Czas trwania: 13 min.
  • Format: MP3
 
Jubileusz kapłaństwa to czas, aby uwielbić Boga ale jednocześnie okazja, aby zadać pytanie o tajemnicę i istotę kapłaństwa. W głoszonym Słowie ks. Krzysztof akcentuje dwa wymiary. Kapłan jako słuchający i przykazujący Słowo Boże w myśl starej prawdy, że "ten, kto nie słucha Słowa, ten światu nie ma nic do powiedzenia". Bóg, którego słuchamy jest więzią Trzech Osób – słuchanie wprowadza nas w przestrzeń naszych relacji, tu tworzą się więzi i buduje wspólnota. Szczególnym zadaniem Kościoła jest troska, budowanie więzi z młodymi ludźmi, o których niejednokrotnie trzeba walczyć. W tym kontekście ks. Krzysztof przywołał słowa i postawę bł. męczennika ks. Gerharda Hirschfeldera: "Kto wyrywa dzisiaj młodzieży wiarę jest przestępcą". Nagranie zostało zarejestrowane w 2012 r. w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w Chorzowie.
 
Ks. Emanuel Pietryga – proboszcz parafii św. Jadwigi w Chorzowie. Urodzony 4 III 1961 r. w Tarnowskich Górach. Święcenia kapłańskie otrzymał 31 I 1987 r. Jest członkiem Archidiecezjalnej Komisji Liturgicznej i ekonomem Ruchu Światło-Życie w Archidiecezji Katowickiej. Proboszcz od 1999 r. W parafii opiekuje się Akcją Katolicką, Diakonią Słowa, Wczesną Komunią, Legionem Maryi, świeckimi szafarzami, Wspólnotą Neokatechumenalną, Zespołem Charytatywnym, prowadzi katechezy dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

Bądźmy w kontakcie!


Zdjęcia, nagrania, wspomnienia
prosimy przesyłać na poniższy adres mailowy.
Większe pliki można przekazywać za pomocą Wetransfer.com, Google Drive lub Dropbox.

Celem nawiązania kontaktu
prosimy o podanie imienia, nazwiska, numeru telefonu (lub adresu e-mail).

Zastrzegamy sobie prawa skracania i adiustacji tekstów oraz zmiany ich tytułów.

+48 509 987 382
osoba odpowiedzialna
dr Ryszard Paluch

 

Wszelkie prawa do zawartych na stronie materiałów (utwory tekstowe, audio, foto, wideo i inne) są zastrzeżone i objęte prawem autorskim. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości serwisu internetowego www.kskrzysztofgrzywocz.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż, wykorzystanie do publicznego odtwarzania (całości lub fragmentów utworów) są - bez uprzedniej pisemnej zgody administratora - zabronione i mogą stanowić naruszenie ustawodawstwa o prawie autorskim.