Ksiądz Krzysztof Grzywocz

publikacje audio

Słudzy pojednania

  • Autor: ks. Krzysztof Grzywocz
  • Wydawnictwo: Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie, www.kskrzysztofgrzywocz.pl
  • Czas trwania: 6 godz. 40 min.
  • Format: MP3

Temat rekolekcji "Słudzy pojednania" został zaczerpnięty z dokumentu Kongregacji ds. Duchowieństwa "Kapłan - szafarz miłosierdzia Bożego" (2011 r.). Jest to tekst, który koncentruje się wokół kategorii pojednania jako istotnego rysu kapłańskiej posługi: "Pojednanie z Bogiem jest nierozdzielnie pojednaniem z braćmi. To pojednanie nie jest możliwe bez jakiegoś oczyszczenia swojego serca. Wszelkie pojednanie pochodzi jednak od Boga, ponieważ to «On odpuszcza wszelkie twoje winy» (Ps 103,3). Gdy otrzymuje się przebaczenie Boże, serce ludzkie uczy się lepiej przebaczać i pojednywać z braćmi" (nr 11).

W ciągu trzech dni - podczas nauk rekolekcyjnych - zostały poruszone trzy wymiary pojednania: z Bogiem, z sobą samym i z drugim człowiekiem.

Bądźmy w kontakcie!


Zdjęcia, nagrania, wspomnienia
prosimy przesyłać na poniższy adres mailowy.
Większe pliki można przekazywać za pomocą Wetransfer.com, Google Drive lub Dropbox.

Celem nawiązania kontaktu
prosimy o podanie imienia, nazwiska, numeru telefonu (lub adresu e-mail).

Zastrzegamy sobie prawa skracania i adiustacji tekstów oraz zmiany ich tytułów.

+48 509 987 382
osoba odpowiedzialna
dr Ryszard Paluch

 

Wszelkie prawa do zawartych na stronie materiałów (utwory tekstowe, audio, foto, wideo i inne) są zastrzeżone i objęte prawem autorskim. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości serwisu internetowego www.kskrzysztofgrzywocz.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż, wykorzystanie do publicznego odtwarzania (całości lub fragmentów utworów) są - bez uprzedniej pisemnej zgody administratora - zabronione i mogą stanowić naruszenie ustawodawstwa o prawie autorskim.