Ksiądz Krzysztof Grzywocz

publikacje audio

Radość miłości

  • Autor: ks. Krzysztof Grzywocz
  • Wydawnictwo: http://biskupow.benedyktyni.org/, www.kskrzysztofgrzywocz.pl
  • Seria: Radość miłości
  • Czas trwania: 36 min. (cz. 1), 43 min. (cz. 2), 10 min. (cz. 3), 49 min. (cz. 4)
  • Format: MP3

Udostępniamy nagrania z dnia skupienia, które ks. Krzysztof Grzywocz prowadził dla wspólnoty braci benedyktynów w Biskupowie (V 2016 r.). Treść rozważań oparta jest na adhortacji papieża Franciszka „Amoris laetitia”. Braciom benedyktynom dziękujemy za udostępnienie nagrania.


część 1
W pierwszej konferencji Autor zatrzymuje się na sformułowaniu zawartym w tytule dokumentu – „radość miłości” – i zadaje pytanie o źródła naszej radości oraz smutku.


część 2
W drugiej konferencji ks. Krzysztof skupia się na pojęciu "procesu" i "rozwoju" - to kategoria, która często pojawia się w dokumencie papieża Franciszka "Amoris laetitia”. Ks. Grzywocz mówi o cierpliwości ogrodnika, który szanuje drogę "małych kroków" (por. AL 271) i zakłada "budowanie dzień po dniu" (por. AL 164), aby ostatecznie samemu dojrzeć do bycia pasterzem-ojcem dobrego rozwoju.


część 3
Chrystus nie boi się spotkania z grzesznikiem (por. Mk 2,15-17). Obecne nagranie to homilia o kategorii spotkania, które jest „przed” nawróceniem; spotkania, na które nie trzeba sobie zasłużyć i którego owocem jest dojrzała moralność. Nasza więź z Chrystusem – jeśli jest realna a nie na poziomie ideologii – daje odwagę spotkania z człowiekiem takim jakim jest. Takie spotkanie wymaga jednak przejścia z poziomu estetycznego do etycznego (Balthasar), na etap przyjaciela, męża Bożego, oblubieńca… Wówczas możliwe jest poznanie Boga – nie można Go przecież poznać bez głębokiej więzi z Nim.


część 4
Ostatnia konferencja wygłoszona w ramach rekolekcji – „Radość miłości” – u braci benedyktynów. Ks. Krzysztof porusza temat potrzeb egzystencjalnych: potrzeba dobrego imienia, potrzeba rozwoju oraz potrzeba domu. W końcowej części dotyka tematu naszych więzi, przez które - jeśli są realne i zadbane - może objawić się Bóg. Warunkiem jest, aby je odpowiednio nastroić, wówczas są jak „instrument”, na którym muzyk-Bóg zagra swoją pieśń.

Bądźmy w kontakcie!


Zdjęcia, nagrania, wspomnienia
prosimy przesyłać na poniższy adres mailowy.
Większe pliki można przekazywać za pomocą Wetransfer.com, Google Drive lub Dropbox.

Celem nawiązania kontaktu
prosimy o podanie imienia, nazwiska, numeru telefonu (lub adresu e-mail).

Zastrzegamy sobie prawa skracania i adiustacji tekstów oraz zmiany ich tytułów.

+48 509 987 382
osoba odpowiedzialna
dr Ryszard Paluch

 

Wszelkie prawa do zawartych na stronie materiałów (utwory tekstowe, audio, foto, wideo i inne) są zastrzeżone i objęte prawem autorskim. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości serwisu internetowego www.kskrzysztofgrzywocz.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż, wykorzystanie do publicznego odtwarzania (całości lub fragmentów utworów) są - bez uprzedniej pisemnej zgody administratora - zabronione i mogą stanowić naruszenie ustawodawstwa o prawie autorskim.