Ksiądz Krzysztof Grzywocz

publikacje audio

Rozmowy na Wielki POST 2022

  • Autor: ks. Krzysztof Grzywocz, Ryszard Paluch, Witold Chmielewski, Rafał Janus, Marta Makarczuk, ks. Mirosław Maliński, ks. Emanuel Pietryga, ks. Krzysztof Wons SDS, ks. Łukasz Żaba
  • Wydawnictwo: kskrzysztofgrzywocz.pl
  • Seria: Wielki Post 2022
  • Format: MP3Rozmowy na Wielki POST 2022
7 wielkopostnych tygodni, 7 gości, 7 spotkań z Ks. Grzywoczem odkrywanym przez pryzmat 7 jego publikacji. A także 7 propozycji ćwiczeń na Wielki Post, zainspirowanych omawianymi publikacjami. Pierwszy odcinek już 4 III 2022 r. Gośćmi Ryszarda Palucha będą: Witold Chmielewski, Rafał Janus, Marta Makarczuk, ks. Mirosław Maliński, ks. Emanuel Pietryga, ks. Krzysztof Wons SDS, ks. Łukasz Żaba. W tle towarzyszyć nam będzie muzyka Scotta Buckleya https://www.scottbuckley.com.au/ Zapraszamy do subskrybowania naszych kanałów!

Nagrania dostępne również na platformach: Google Podcast, Anchor, Spotify, YouTube.

REALIZACJA - Rafał JANUS

 

Rozmowa 1. Dojrzałość

DOJRZAŁOŚĆ - to temat ostatnich nagranych wykładów ks. Krzysztofa Grzywocza: "WPROWADZENIA DO MISTYKI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ" oraz "PATOLOGII DUCHOWOŚCI". O ich przesłaniu Ryszard Paluch rozmawia ze współwydawcą nagrań Rafałem JANUSEM.

 

Rozmowa 2. WZAJEMNOŚĆ

WZAJEMNOŚC to przewodni motyw rozmowy skupionej wokół dwóch publikacji ks. Krzysztofa Grzywocza wydanych we wrocławskiej oficynie 2ryby.pl „OTWARCI NA MIŁOŚĆ” oraz „JAK SMAKOWAĆ ŻYCIE”. O ich przesłaniu Ryszard Paluch rozmawia z duszpasterzem akademickim „Maciejówki”, pomysłodawcą portalu i zarazem wydawnictwa 2ryby.pl – ks. Mirosławem Malińskim MALINĄ.

ksgrzywocz wielki post rozmowa 2

 

Rozmowa 3. PIĘKNO

Tym razem rozważamy kategorię piękna w kontekście artykułu ks. Krzysztofa Grzywocza „DOŚWIADCZENIE PIĘKNA”. Rozmowę nagrywamy w Muzeum Narodowym (o. Sukiennice) w Krakowie pozostając w bezpośrednim oddziaływaniu – ważnego dla ks. Krzysztofa – obrazu Stanisława WITKIEWICZA „WIATR HALNY”. Naszym przewodnikiem jest p. Marta MAKARCZUK – profesor na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

ksgrzywocz wielki post rozmowa 3

 

Rozmowa 4. OTWARTOŚĆ

Główny temat rozmowy wyznacza sesja „Spowiedź święta i kierownictwo duchowe” wygłoszona przez ks. Grzywocza w 2002 r. w krakowskim Centrum Formacji Duchowej. Dotykamy zagadnienia otwartości, zdolności do miłości, grzechu oraz miłosierdzia i sprawiedliwości. Naszym rozmówcą jest Witold CHMIELEWSKI – mąż, ojciec, opolski przedsiębiorca, muzyk i sportowiec.

ksgrzywocz wielki post rozmowa 4

 

Rozmowa 5. SPOJRZENIE

Tym razem sięgamy po nagrania z sesji „Pójdźcie na miejsce osobne”, którą ks. Grzywocz – razem z Jackiem Prusakiem SJ – prowadził w Centrum Duchowości oo. jezuitów w Częstochowie (2002 r.). O potrzebie adoracji i odpoczynku rozmawiamy z ks. Emanuelem PIETRYGĄ – proboszczem parafii św. Jadwigi Śląskiej w Chorzowie – który także dzieli się swoim doświadczeniem spotkania ks. Krzysztofa.

ksgrzywocz wielki post rozmowa 5

 

Rozmowa 6. RANA

Naszym rozmówcą jest ks. Krzysztof WONS SDS – dyrektor Centrum Formacji Duchowej w Krakowie, gdzie w listopadzie 2000 r. ks. Grzywocz prowadził pierwszą sesję „Ból ludzkich zranień i potrzeba przebaczenia”. Choć treść konferencji nieraz bolesna, doczekała się jednak wielu wydań i wznowień – dotyka przestrzeni straty, opowiada o doświadczeniu depresji, spotkaniu dwóch ran…

ksgrzywocz wielki post rozmowa 6

 

Rozmowa 7. WARTOŚĆ

Główny temat rozmowy wyznacza sesja „Wartość człowieka”, prowadzona przez ks. Grzywocza w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie (X 2008 r.). O wartości, poczuciu wartości i znaczeniu do-wartościowywania rozmawiamy z ks. Łukaszem ŻABĄ – kapłanem diecezji opolskiej, a obecnie doktorantem w Instytucie Teologii Duchowości KUL.

ksgrzywocz wielki post rozmowa 7

 

 

PODZIĘKOWANIE

Bardzo Państwu dziękuję za wspólny czas w ramach „Rozmów na Wielki Post 2022”. Wierzę, że ks. Krzysztof jest już przy Sercu Pana Jezusa, tymczasem my tutaj spotykamy się i poznajemy nawzajem; urzeczywistniamy zarazem – tak ważną dla ks. Grzywocza – kategorię SPOTKANIA.

Szczególne podziękowania przekazuję moim cierpliwym i otwartym Rozmówcom: Witold CHMIELEWSKI, Rafał JANUS, Marta MAKARCZUK, ks. Mirosław MALIŃSKI „Malina”, ks. Emanuel PIETRYGA, ks. Krzysztof WONS SDS, ks. Łukasz ŻABA. Wielka wdzięczność dla Barbary PALUCH za okazane wsparcie, dla Rafała JANUSA za najlepszą pod słońcem realizację nagrań i dzięki któremu mogliśmy wystartować z podcastami, dla Adama GBURKA Kebeth Studio, co prowadzą naszą stronę.

Rozpoczęty cykl – może nie tak często i regularnie – ale nadal będzie kontynuowany. Póki co przymierzamy się do wydania rozmów (tych z Adwentu 2021 i Wielkiego Postu 2022) drukiem – w tym miejscu podziękowania dla ks. Edwarda KOBOSA i jego Drużyny, która już przepisuje nagrania.

Zachęcamy Was do subskrybowania naszych kanałów!

Ryszard PALUCH

post podziekowanie 2022

Bądźmy w kontakcie!


Zdjęcia, nagrania, wspomnienia
prosimy przesyłać na poniższy adres mailowy.
Większe pliki można przekazywać za pomocą Wetransfer.com, Google Drive lub Dropbox.

Celem nawiązania kontaktu
prosimy o podanie imienia, nazwiska, numeru telefonu (lub adresu e-mail).

Zastrzegamy sobie prawa skracania i adiustacji tekstów oraz zmiany ich tytułów.

+48 509 987 382
osoba odpowiedzialna
dr Ryszard Paluch

 

Wszelkie prawa do zawartych na stronie materiałów (utwory tekstowe, audio, foto, wideo i inne) są zastrzeżone i objęte prawem autorskim. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości serwisu internetowego www.kskrzysztofgrzywocz.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż, wykorzystanie do publicznego odtwarzania (całości lub fragmentów utworów) są - bez uprzedniej pisemnej zgody administratora - zabronione i mogą stanowić naruszenie ustawodawstwa o prawie autorskim.